12 Şubat 2015 İstanbul da Ankara da Okullar Tatil Mi Valiliği’n Açıklaması

12 Şubat 2015 günü en çok merak edilen sorulardan birisi de İstanbul’da ve Ankara da okulların tatil olup olmayacağı konusuydu. 2015 yılı son senelerin en sert Kışının geçmesinden dolayı bir çok kez okullar kar tatiline girdi. Ama bence bugün ki soğuktan dolayı da okullar tatil edilebilir.

11 Şubat 2015 günü önce valilikten tatil olmayacak açıklaması gelmiş kar yağışının artması neticesinde okullar şu açıklama ile tatil edilmişti. Açıklama da Meteoroloji yetkililerinden alınan bilgiye göre; ilimizde halen devam eden kar yağışının tahmin edildiği gibi özellikle boğaz civarı ve Anadolu yakasında etkili olarak geceden itibaren öğle saatlerine kadar devam edeceği, öğle saatlerinden sonra yoğunluğu azalsa bile özellikle ara sokaklarda bırakacağı kütlenin ulaşımda zorluk ve tehlikeye yol açacağı değerlendirilmiştir.

Bu nedenle, valiliğimizce öğrencilerin herhangi bir risk ve mağduriyetle karşılaşmamaları açısından anaokulu, ilkokul, ortaokul, liseler ile özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerinde eğitim ve öğretime 11 Şubat Çarsamba günü 1 gün süreyle ara verilmesi uygun görülmüştür.

Aynı gün kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli personel ile hamile personel idari izinli sayılacaktır.

Dün bütün okullar tatil edilmişti. Bugün öğle saatlerinde valilik Tarafından yapılan açıklamada 12 Şubat 2014 günü okulların kapalı olmayacağı tatil edilmeyeceği belirtilmişti.

Bu gece bütün öğrenciler yine İstanbul Valiliği’nin sitesinde yoğunluk oluşturmaya devam ediyor. Buna göre İstanbul Valiliği’nden yapılacak olan resmi açıklama bekleniyor.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
} ?>