17-18 Şubat 2015 İstanbul da Okullar Tatil Mi İstanbul Valiliği Açıklaması

Meteorolojiden ALINAN bilgilere göre 17-18-19 Şubat 2015 Günlerinde İstanbul’da kar yağışı beklenildiği söylemesi ardından bütün öğrenciler Gözlerini İstanbul Valiliği’ne çevirdi. Bu sene bir çok kar tatili yapan öğrenciler vasip vali için tatil seven vali bile demişlerdi.

İstanbul da saat 02:00 itibari ile kar yağışı başladı. İstanbul’un yüksek kesimlerine daha çok kar yağışından etkilenmeye başladı.

İstanbul valiliği son zamanlarda 10 Şubat’ta yaptığı açıklamada okulları tatil etmişti. Basın Açıklamasında Meteoroloji yetkililerinden alınan bilgiye göre; ilimizde halen devam eden kar yağışının tahmin edildiği gibi özellikle boğaz civarı ve Anadolu yakasında etkili olarak geceden itibaren öğle saatlerine kadar devam edeceği, öğle saatlerinden sonra yoğunluğu azalsa bile özellikle ara sokaklarda bırakacağı kütlenin ulaşımda zorluk ve tehlikeye yol açacağı değerlendirilmiştir.

Bu nedenle, valiliğimizce öğrencilerin herhangi bir risk ve mağduriyetle karşılaşmamaları açısından anaokulu, ilkokul, ortaokul, liseler ile özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerinde eğitim ve öğretime 11 Şubat Çarsamba günü 1 gün süreyle ara verilmesi uygun görülmüştür.

Aynı gün kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli personel ile hamile personel idari izinli sayılacaktır.

Bütün öğrenciler bu şekilde bir açıklama bekliyor. İstanbul Valiliği’nden en yakın zamanda açıklama yapacağı biliniyor.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
} ?>