19 Şubat 2015 İstanbul’da Okullar Tatil Kar Tatili Var Mı

İstanbul’da kar yağışı devam ediyor. 17 Şubat’ta kar yağışının Başlaması ile öğrencilerde TATLI bir Telaş başlamıştı. Öğrenciler acaba okullar tatil olacak mı diye düşünmeye başlamışlardı. Kar yağışının öğleden sonra artarak devam etmesinden sonra İstanbul valiliği sitesinde şöyle bir açıklama yapmıştı.

Meteoroloji yetkilerinden alınan bilgiye göre; ilimizde aralıklarla devam eden kar yağışının bu gece ve çarşamba günü etkisini artırması ve don olayı beklenmektedir.

Valiliğimizce öğrencilerimizin herhangi bir risk ve mağduriyetle karşılaşmamaları için anaokulu, ilkokul, ortaokul, liseler ile özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerinde eğitim ve öğretime 18 Şubat Çarşamba günü 1 (bir) gün ara verilmesi uygun görülmüştür.

Aynı gün kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli personel ile hamile personel idari izinli sayılacaktır.

Ayrıca, İstanbul ilinde mevcut kar yağışının olumsuz etkilerine karşı ilgili kurum ve kuruluşlar gerekli tedbirleri almaları konusunda Valiliğimizce uyarılmıştır.

Yağan kar yağışının genel hayatı olumsuz etkilemesi, ulaşım hizmetlerinde ve trafikte oluşturulacağı güçlükler göz önünde bulundurularak;

Vatandaşlarımızın;

– Zorunlu olmadıkça özel araçları ile trafiğe çıkmamaları,

– Trafiğe çıkan araçların mutlaka zincir, takoz ve çekme halatı bulundurmaları,

– Kuraldışı ve trafik seyrini tehlikeye atıcı davranışlardan kaçınmaları, trafik işaret ve işaretçilerine uymaları,

– Görülebilecek don ve buzlanmaya karşı tedbirli olmaları ve resmi makamlara ait duyuruları takip etmeleri önem arz etmektedir.

Buna istinaden18 Şubat 2015 günü okullar tatil edilmişti. 2 gündür kar yağışının devam etmesi nedeniyle 19 Şubat 2015 günü okullar yine tatil olacağı belirtiliyor. Resmi bir açıklama geldiği zaman sitemizde yer alacaktır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
} ?>