2015 ALS Askeri Liselere Giriş Sınavı, Başvuru tarihi Ne Zaman

2015 yılında yapılacak olan askeri liselere giriş sınav tarihi başvuru yerleri ve Şartları açıklandı. Buna göre ÖSYM sitesinde yapılan duyuruda 2015-Türk Silahlı Kuvvetleri Askeri Liseler ile Bando Astsubay Hazırlama Okulunda Öğrenim Görecek Öğrencileri Seçme Sınavı (2015-ALS) 19 Nisan 2015 tarihinde uygulanacaktır.

Sınava başvurular 19 Şubat – 05 Mart 2015 tarihleri arasında yapılacaktır. Adaylar, başvuru işlemini yaptıktan sonra başvuru süresi içinde sınav ücretini ödeyerek başvurularını tamamlayacaklardır.

TSK Ortaöğretim Okulları Yönetmeliği’nin 12. maddesi gereğince, Türk Silahlı Kuvvetlerine bağlı Askerî Liseler ile Bando Astsubay Hazırlama Okulunda öğrenim görmek isteyen adayları seçmek amacıyla bir sınav yapılacaktır. Genelkurmay Başkanlığı ile Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYM) arasında 14.01.2015 tarihinde imzalanan Protokol uyarınca TSK Askerî Liseler ile Bando Astsubay Hazırlama Okulunda Öğrenim Görecek Öğrencileri Seçme Sınavının 1. aşamasını oluşturan Yazılı Sınav, ÖSYM tarafından yapılacak ve değerlendirilecektir.
Bu kılavuz yazılı sınavla ilgili başvuru, sınav ve sınav sonuçlarının değerlendirilmesi esaslarını kapsamaktadır. Yazılı sınava başvuran adaylar Kılavuzda ve ilgili mevzuatta yer alan düzenlemeleri kabul etmiş sayılırlar. 6114 sayılı Kanun’un 7. maddesinin 5. fıkrası gereği Sınav ile ilgili açıklama ve duyurular, Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanlığının İnternet sayfasında yapılacaktır. İnternet sayfasındaki duyurular adaylara tebliğ hükmündedir. ÖSYM tarafından sınavla ilgili olarak alınan yeni kararlar ve gerekli görülen değişikliklere ilişkin bilgiler, ÖSYM’nin İnternet sayfasından kamuoyuna duyurulacaktır. Bu nedenle ilgililerin ÖSYM’nin İnternet sayfasını sık sık kontrol etmeleri yararlarına olacaktır.

BAŞVURU SÜRESİ
SINAV TARİHİ VE SAATİ
BAŞVURU HİZMETİ ÜCRETİ
SINAV ÜCRETİ
ÖSYM SINAV KOORDİNATÖRLÜKLERİNDEN ŞİFRE EDİNME ÜCRETİ : 5,00 TL
ÖSYM SINAV KOORDİNATÖRLÜKLERİNDEN FOTOĞRAF GÜNCELLEME ÜCRETİ : 10,00 TL
: 19 Şubat – 05 Mart 2015
: 19 Nisan 2015, 09.30
: 3,00 TL
: 50,00 TL (Bu ücrete %18 KDV dâhildir.)

Ayrıca altta bulunan klavuzu incelemeniz gerekmektedir.

BAŞVURU KLAVUZU İÇŞN TIKLAYINIZ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
} ?>