Warning: session_start(): Cannot send session cookie - headers already sent by (output started at /home/ocuu/public_html/wp-content/themes/yaren/header.php:1) in /home/ocuu/public_html/wp-content/themes/yaren/header.php on line 3

Warning: session_start(): Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /home/ocuu/public_html/wp-content/themes/yaren/header.php:1) in /home/ocuu/public_html/wp-content/themes/yaren/header.php on line 3
2015 Ehliyet Için Gerekli Belgeler Yenilikler - ocuu.net

2015 Ehliyet Için Gerekli Belgeler Yenilikler

Ehliyet almak için birçok kişinin bildiği gibi 2015 yılında yeni bir düzenlemeye gidildi. Bu düzenlemeye göre artık Sürücüler 2 yıl boyunca stajyer olarak değerlendirilecek kendilerine veril puanları bu süre içerisinde bitirirlerse tekrardan aynı kursa gidip ehliyet almak zorunda kalacaklar. Bir çok kişi bu Yüzden ehliyetlerini biram önce almak istiyor.

Ehliyet almak isteyenler için ehliyet için istenen belgeler şu şekildedir;

  1. Diplomanın aslı ve fotokobisini yanınıza götürmeniz gerekiyor. Eğitimi devam edenler okuldan öğrenci belgesi almaları ve kursa 2 adet vermeleri yeterli olacaktır.
  2. T.C. Kimlik Numaralı Nüfus Cüzdanı fotokobisi
  3. Son 6 ayda çekilmiş vesikalık 7 Adet fotoğraf
  4. Savcılıktan temiz kağıdı (Adliyeden alabilirsiniz) sürücü kursu için olduğunu kağıt üzerinde belirtilmelidir.
  5. Sağlık raporu, Sağlık ocakları veya özel polikliniklerden 20 – 30 tl arasında ücret ile alabilirsiniz. Sağlık raporunda kullandığınız protezleri belirtmeniz, ehliyet alırken ortaya çıkacak sorunları ortadan kaldıracaktır.
  6. Ehliyet almayı düşünen evli bayanlardan, evlilik cüzdanı fotokobisi talp edilir.
  7. Kan grubunuzu sağlık raporu aldığınız yerden ücretsiz bir şekilde kan kartına yazdırarak isteyebilirsiniz. Daha önceden kimliğinizde bu bilgi yer alıyorsa, kan grubunu almanıza gerek yoktur.

Not : Ehliyeti olup büyütmek isteyen sürücülerin kullandıkları ehliyet fotokobileri istenmektedir.

Bunları tamamlamayarak emniyet Müdürlüğü’nden randevu alarak ehliyetinizi alabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
} ?>