2015 Kyk Sonuçları Burs ve Kredi Sonuçları

2015 Üniversite yerleştirme sonuçları açıklandı. Öğrencilerin en çok akıllarına takılan konularından birisi de kyk yurt yerleştirme sonucları ne zaman açıklanacak. Burs ve kredi alacak öğrencilerin merakla beklediği konuların BAŞINDA geliyor. 27 Ağustos tarihinde başvuru tarihleri son bulan kyk sonuçları ne zaman açıklanacak.

KYK BAŞVURU SONUÇLARI İÇİN TIKLAYINIZ.

Burs ve kredi sonucları hakkında kyk.gov.tr resmi internet sitesinde açıklama yapıldı.
Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, KYK yurtlarına başvuruların başladığı hatırlatarak, kredi-burs başvurularına ilişkin şu bilgilerine yer verildi:

“Üniversite öğrencileri için burs ve kredi müracaatları Ekim ayında başlayacak olup 11 devlet kurumundan gelen bilgiler doğrultusunda Burs/Kredi kazananlara 2016 Ocak ayından itibaren ödemeler yapılacaktır. Burs ve kredi takvimine ilişkin ayrıntılar ilerleyen dönemde www.kyk.gov.tr internet adresinden ve @GSBYurtkur sosyal medya hesabından da yayınlanacaktır.”
Bakanlıktan verilen bilgiye göre 2015 yılı itibarıyla 1.002.222’si öğrenim kredisi, 373.548 ‘si burs olmak üzere toplam 1.375.770 öğrenci bu imkandan yararlanıyor. Lisans öğrencilerine aylık 330 TL, yüksek lisans öğrencilerine aylık 660 TL, doktora öğrencileri ise aylık 990 TL kredi veya burs ödemesi yapılıyor. Ayrıca başarılı öğrencileri teşvik etmek amacıyla ÖSYM sınavında her puan türünde ilk 100’e giren öğrenciye ve amatör spor dallarında milli olmuş öğrencilere 990 TL veriliyor.
İşe başlayamayan öğrenciler borcunu erteletebiliyor

KYK Borç sorgulama için TIKLAYINIZ!!

KYK Yurt sorgulama için TIKLAYINIZ!!

KYK Burs sorgulama için TIKLAYINIZ!!

Öğrenciler aldıkları kredi-burs miktarını üniversiteyi bitirdikten 2 yıl sonra geri ödenmeye başlıyor. İşe başlayamayan öğrenciler borcunu erteletebiliyor.

Beslenme yardımı

Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK), öğrencilere barınma, kredi ve burs imkânının yanı sıra beslenme yardımı da yapıyor. KYK yurtlarında kalan öğrenciler ayda 240 lira beslenme yardımı alıyor.

KYK sonuclarının en yakın zamanda açıklanacağı belirtiliyor.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
} ?>