Akıllı Telefon Alırken Nelere Dikkat Etmeliyim?

akilli-telefon-alirken-nelere-dikkat-etmeliyim
Akıllı telefon
sektörü son dönemlerde oldukça gelişti. Piyasanın köklü markalarının çıkarttığı onlarca model, piyasaya yeni giren markaların çıkarttığı modeller derken kafa karıştıran bazı unsurlar ortaya çıktı. Bu konuda hangi detayların önemli olduğunu toplayarak size bir rehber oluşturduk.

Akıllı telefon seçiminde öncelikle olası bir garanti ve servis özelliğinin niteliği önemlidir. Bundan sonra dikkat etmeniz gereken telefonunuzun sar değerinin kaç olduğu. Sar değeri bildiğiniz gibi radyasyon miktarını temsil eder. Sar değeriyle beraber içeriğinde bulunan parçaların kalitesini önemseyebiliriz. Örneğin bir telefon 1.2ghz İntel Atom işlemci derken diğer telefon 1.4ghz Cortex A7 dual işlemci diyor.

Mantıken bakıldığında 1.4ghz işlemci üstelik dual olan daha mantıklı. Fakat ne kadar uzun süre bir performans vadedecek orası tartışılır. İçindeki parçaların kalitesi son derece önemlidir bu yüzden. Arttırılabilir bellek detayı ile beraber ekran çözünürlüğü ve cinsi önemli faktörler olarak devam eder. Örneğin HD ekrana sahip mi? LED ya da IPS ekrana göre çözünürlük değerleri nelerdir? Bu gibi sorular akıllı telefon alırken sormanız gereken başlıca sorular.

Akıllı telefon almadan önce alacağınız modelin kullanıcı yorumlarına bakmak son derece faydalı olacaktır. Böylece dayanıklılık, sistem kullanımı ve belirtilen performansa erişilebilirlik konusunda aklınızda birçok soruya cevap bulmanız mümkün olur. Akıllı telefon alacağınız zaman piyasada bulunan modeller kadar çıkacak modelleri de takip edin. Aksi halde aldıktan 2 gün sonra bir üst modelinin çıktığını görmek insanı üzebilir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
} ?>