Warning: session_start(): Cannot send session cookie - headers already sent by (output started at /home/ocuu/public_html/wp-content/themes/yaren/header.php:1) in /home/ocuu/public_html/wp-content/themes/yaren/header.php on line 3

Warning: session_start(): Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /home/ocuu/public_html/wp-content/themes/yaren/header.php:1) in /home/ocuu/public_html/wp-content/themes/yaren/header.php on line 3
Akvaryum Dış Filtresi ve Akvaryumda Dış Filtre Kullanma - ocuu.net

Akvaryum Dış Filtresi ve Akvaryumda Dış Filtre Kullanma

Akvaryum Dış Filtresi ve Akvaryumda Dış Filtre Kullanma

Dış Filtre Nedir?

dış filtre dış filtre2

Dış filtre; üstünde motor bulunduran bir tür plastik kap şeklindedir. İçerde bulunan plastik sepetin içi farklı materyallerle doldurulur. Bu materyaller filtre görevi görerek suyu süzer. Bulundurduğu bir boru aracılığıyla akvaryum suyunu emerek çalışır. Emilen su motor içinde filtrasyon alanına doğru itilir. Başta kirli olan su daha sonra temizlenmiş şekilde akvaryuma döner.

Dış Filtrenin Önemi

Akvaryum içini düşündüğümüzde orada da bir canlı yaşamı var. Ve bu canlıları beslediğimiz yemler. Verdiğimiz yemler sonucu suyun içerisinde atıklar oluşmaktadır ve bu atıklar diğer adıyla amonyaklar canlılar için son derece tehlikeli ve ölümcüldür. Bu nedenle canlı yaşamının davamı filtre ile sağlanmaktadır. Akvaryum canlıları açısından bakıldığı zaman akvaryum ve su çok önemlidir. Bu nedenle suyun temiz kalması ve bakılan canlının sağlıklı bir şekilde devamlılığı sürdürmesi ancak filtre ile mümkün olmaktadır. Ancak filtre seçerken de dikkatli olunmalıdır.

Dış Filtrenin Avantajları

1.Mekanik Filtrasyon Sistemi: Bu sistem su içerisindeki atık ve büyük maddeleri sünger ve fırça yardımı ile kaldırarak çalışır.

2.Biyolojik Filtrasyon: Bakteri kolonisi tarafından oluşturulan atık maddelerin nitrojen ve amonyak gazı vererek ortadan kaldırılmasını sağlar.

3.Ekstra Su Dengesi Ve Hacmi: Temiz su akışının arttırılmasında etkin rol oynar.

4.Kimyasal Filtreleme Sistemi: Organik atık malzemeleri su akışından kaldırır.

Dış Filtre Seçimi

Dış filtre akvaryumun hacmine göre seçilmelidir ve dış filtre seçiminde en önemli özellik debidir. Kullanılan dış filtre akvaryumu saatte en az 3 en fazla 6 kez çevirmelidir.

En çok tercih edilen dış filtre markaları ve dış filtre fiyatları

Fiyatlar markasına, modeline, boyutuna, hacmine göre değişiklik göstermektedir.

Tercih edilen dış filtre markaları ;

-Eheim

-Tetratec

-Hagen Fluval

-Atman

-Ekol 15

-Quik

-Jebo

-Aquanic

-Sunsun

-Haqos

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
} ?>