Amazon.com mu Yoksa Aliexpress.com mu Hangi Siteden Alışveriş Yapmalıyım

Soru:Amazon mu yoksa aliexpres mi kıyafet için karar veremedim. Hangi siteyi tercih etmeliyim sizce.

Cevap:merhabalar ayten hanım Amazon.com sitesi mi Yoksa Aliexpress.com sitesimi bu sorunun cevabı şu şekilde iki site arasında bir çok fark bulunmaktadır hangisi işinize gelirse onu tercih etmenizi öneririm. Mesela aliexpress sitesinde ürünler ucuzdur ve ücretsiz kargo ile gelir. Fakat amazonda öyle değildir sadece amazonda bir kaç ülkeye ücretsiz kargo ile gönderim yapılmaktadır. Ama amazon sitesinden Türkiye ye ürün getirtirmek çok zor ve ücreti ürün fiyatını geçebiliyor.Bazı siteler mesela amerikadaniste gibi siteler daha ucuz kargolama seçenekleri ile gönderim yapabiliyor.

Ayrıca çinde üretilen ürünler gördüğünüz ürünün aynısı olmayabiliyor. Hayal kırıklığına uğrayabilirsiniz. Fakat bu zamana kadar amazon sitesi ile ilgili bir şikayet almadım. Düşünün birisi amerikan sitesi diğeri amerika sitesi arasında dağlar kadar fark var. Fiyat konusunda çok fark varsa aliexpress tercih edebilirsiniz. Sonucunda deneyim.

Birçok instagram moda sayfaları aliexpress ten kıyafet getirip satıyorlar. Demek ki ürünleri orjinale yakın. Amazon sitesinde satılan ürünlerde çok çeşitlilik yok ama aliexpress sitesinde baya ürün çeşitliliği bulunmaktadır. Ayrıca güvenirlik açısından iki siteye de güvenebilirsiniz. Herhangi bir sıkıntı olduğunda paranızı iade ediyorlar.

sorunuz varsa tekrardan sorabilirsiniz ayten hanım.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
} ?>