Warning: session_start(): Cannot send session cookie - headers already sent by (output started at /home/ocuu/public_html/wp-content/themes/yaren/header.php:1) in /home/ocuu/public_html/wp-content/themes/yaren/header.php on line 3

Warning: session_start(): Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /home/ocuu/public_html/wp-content/themes/yaren/header.php:1) in /home/ocuu/public_html/wp-content/themes/yaren/header.php on line 3
Anne Sütü Arttırma Yöntemleri Nelerdir? - ocuu.net

Anne Sütü Arttırma Yöntemleri Nelerdir?

Merhabalar arkadaşlar. Bugunde bebeklerimizin en fazla ihtiyacı olan şey yani anne sütü hakkında bilgiler vermeye çalışacağız. Yenidoğan bir bebek için anne sütü kadar yararlı bir besin yoktur. Bebeğin ihtiyacı olan tüm vitamin mineral ve su ihtiyacını içerisinde barındırır. Ve tüm hastalıklara karşı adeta kalkan görevi üstlenir. Bebeğin ilk aşısı annenin ilk sütü yani kolostrum dur. Kolostrum hafif sarı renkte bir süt tür. Ve bebeği tüm Mikroplara karşı korumaktadır.  Peki bu kadar önemli olan anne sütünü arttırmak için neler yapılmalıdır?
Süt salınımını arttırmak için en önemli unsur bol sıvı almaktır. Günde 2.5-3 litre su içmek süt üretimini önemli derecede etkiler. Suyun yani sıra sıvı alımını çorba ve taze sıkılmış meyve suları ile destekleyebilirsiniz.
Süt üretimini arttıran ve aktarlarda satılan bazı çaylar mevcuttur. Örneğin rezene çayı. Bilimsel bir çalışma olmamasına rağmen kullanan anneler sutlerinin arttığını söylüyorlar. Bunun yanında eczanelerde bulabileceğiniz humana ve still-tea Çaylarının da faydasını gören birçok anne mevcut arkadaşlar.  Yiyecek olarak ne tüketmelisiniz peki?
Bunun için de bulgur pilavı ni söylemek istiyorum. Bazıları gaz yaptığını iddaa etse de bol süt üretimi yaptığının aksi iddaa edilemez.  Ve bünyeye göre değişir.  Eğer sizde gaz yapar ise üzerine bir miktar kimyon serperek tuketebilirsiniz. Şimdilik bilgi birikimim bunlar. Yeni bilgiler de görüşmek üzere :):)

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
} ?>