Warning: session_start(): Cannot send session cookie - headers already sent by (output started at /home/ocuu/public_html/wp-content/themes/yaren/header.php:1) in /home/ocuu/public_html/wp-content/themes/yaren/header.php on line 3

Warning: session_start(): Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /home/ocuu/public_html/wp-content/themes/yaren/header.php:1) in /home/ocuu/public_html/wp-content/themes/yaren/header.php on line 3
Antivirüs Programları İşe Yarıyor Mu? - ocuu.net

Antivirüs Programları İşe Yarıyor Mu?

antivirus-programlari-ise-yariyor-mu

Klasik bir bilgisayar kullanıcısının olmazsa olmazı anti virüs programlarıdır. Çünkü internette yararlı olduğu kadar zararlı içeriklerde vardır. Keylogger, Truva atı, trojen ve solucan içerikli dosyalar bilgisayarlar arasında gezinerek zarar veriyorlar. Dolayısıyla bundan korunmanın yolu da virüs programı kullanmaktan geçiyor. Ama antivirüs programı işe yarıyor mu konusu yıllar boyunca tartışılıp durdu.

İşin gerçeğini söylemek gerekirse Kaspersky, NOD32, Avira gibi çok başarılı virüs programları mevcut. Ancak işin ticari boyutunu unutmamak gerekiyor. Bu virüs programları yıllık aidat şeklinde satılıyor. Yani lisansınızı alacaksınız ve her sene ücretini ödeyerek yenileyeceksiniz. Yani klasik olarak yılda 300 TL gibi bir tutarı gözden çıkararak virüsprogramı kullanabilirsiniz. Bunu yaptığınızda aradaki farkı ve gerçekten işe yaradığını göreceksiniz. Virüslere müdahale, daha geniş bir tarama, kısıtlama olmadan programı yönetebilme ve reklamsız sürüm keyfini yaşayacaksınız.

Ancak satın almak yerine kullanabileceğiniz yöntemler şu şekilde sıralanıyor. Freeware yani ücretsiz olarak sunulan sürüm. Bir süre belirli noktalarda müdahale etmenizi sağlar. Demo sürüm yani daha programın bitmemiş halidir. Dolayısıyla pek fayda sağlamaz. Trial sürüm size belirli yetkilerde deneme hakkı tanır. Programı bir süre full olarak kullanırsınız. Ancak bir süre geçtikten sonra tamamıyla işlevini yitirir.

Buradan çıkaracağımız sonuçla anti virüs programlarının işe yaradığını söyleyebiliriz. Ama bunu sağlayabilmek için programları yasal olarak satın almamız gerektiğini de.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
} ?>