Bilgilerim Kaybolmadan WhatsApp Numaramı Nasıl Değiştirebilirim?

WhatsApp bilindiği gibi, kişiler arasında görüşme sağlarken telefon hattındaki mobil interneti kullanmaktadır. Bu yüzden telefon numaranızı değiştirirseniz, WhatsApp ayarlarından da numaranızı değiştirmeniz gerekmektedir. Şimdi bu işin her işletim sisteminde nasıl yapılabileceğine ayrı ayrı bakalım.

iOs ve Android İşletim Sistemlerinde WhatsApp Numaramı Nasıl Değiştirebilirim?

Bunun için öncelikle WhatsApp uygulamasını açın ve ardından uygulama menüsüne girin. “Ayarlar” yazan yeri açın ve “Hesap” yazan yere tıklayın. Bu kısımda “Numara Değiştir” yazan yere dokunun. Karşınıza iki adet kutucuk çıkacaktır. Kutucuklardan ilkine eski numaranızı, diğerine de yeni numaranızı yazın. Sonrasında yeni hattınızı için numara doğrulama yaptığınızda artık yeni hattınız ve eski bilgilerinizle WhatsApp kullanmaya devam edebilirsiniz.

Windows Phone İşletim Sisteminde WhatsApp Numaramı Nasıl Değiştirebilirim?

Bu işlem için öncelikle WhatsApp uygulamasını açın ve ardından alt kısımda bulunan üç nokta simgesine dokunun. “Ayarlar”a girin ve burada “Hesap” yazısına tıkladıktan sonra “Hesabımı Değiştir”e girin ve “Devam” deyin. Karşınıza çıkan kutucuklardan ilkine şimdiki numaranızı diğerine de yeni numaranızı girin.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
} ?>