Warning: session_start(): Cannot send session cookie - headers already sent by (output started at /home/ocuu/public_html/wp-content/themes/yaren/header.php:1) in /home/ocuu/public_html/wp-content/themes/yaren/header.php on line 3

Warning: session_start(): Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /home/ocuu/public_html/wp-content/themes/yaren/header.php:1) in /home/ocuu/public_html/wp-content/themes/yaren/header.php on line 3
Çalınan Facebook Hesabı Nasıl Geri Alınır Yöntemleri - ocuu.net

Çalınan Facebook Hesabı Nasıl Geri Alınır Yöntemleri

Soruyu Soran: Fatma Biçer Soru: Geçen gün facebook hesabıma girmek istediğimde giremedim. Bütün şifreleri denediğimde olmadı. Şifremi mail olarak istediğimde gelmedi. Galiba facebook hesabım çalındı bunu nasıl geri alabilirim. Şimdiden teşekkür ederim.

Cevap: Fatma biçer hanım aşağıda bulunan yolları izleyerek facebook hesabınızı geri alabilirsiniz. Facebook hesabınız çalındı güvenlik sorularınız değiştirildi yada bilgilerini bilmiyorsanız tek çözüm adımlar olacak

Facebook hesabınızı geri alma adımları

https://www.facebook.com/hacked

adresinden hesabınıza giriş yapın. Burada karşınıza “Başkasının Eline Geçmiş Hesabı Şikayet Et” penceresi çıkacak. Onaylayıp diğer pencereye geçiniz. Burada sizden gerekli bilgileri isteyen bir pencere çıkacak.

Bu pencerede e-posta hesabınız değiştirilmiş bile olsa Facebook hesabınızda şimdiye kadar kullanmış olduğunuz e-posta hesaplarınızdan birini, hesap adınızı ya da kendi adınızla birlikte arkadaşlarınızdan birinin adını girin.

Bu adımdan sonra ekrana gelecek olan “Şifre Sıfırlama” penceresinde bilgilerinizin nereye gönderileceği sorusu sorulacaktır.

Eğer hesabınızı çalan kişi e-posta adresinizi de çalmadıysa e-posta seçeneğini işaretleyebilirsiniz. Eğer Facebook hesabınıza bağlı e-posta adresi de değişmişse ve onaylı bir telefonunuz varsa yeni şifrenizin telefonunuza gönderilmesini isteyin.

Onaylı bir cep telefonunuz olması durumunda, yukarıdaki resimde görünen e-posta adresinin hemen altında  olarak cep telefonunuz görünecektir.

Cep telefonunuza ya da e-posta adresinize gönderilecek olan kodu sonraki pencerede gerekli yerlere girin.

Facebook Hesabınızı Çalan E-Postanızı da Çalmışsa ve Onaylı Telefonunuz Yoksa

Peki ya çalan kişi e-posta adresinizi değiştirdiyse ve onaylı bir cep telefonunuz yoksa ne yapacağız? Böyle bir durum söz konusu ise önce kendinize başkalarının bilmediği yeni bir e-posta adresi alıp, “Şifre Sıfırlama” ekranında görünen “Bunlara artık erişimin yok mu” yazısını tıklayın. Karşınıza çıkacak pencerede bu yeni e-posta adresini girin.

Yeni e-posta adresinizi girdikten sonra çıkan pencerede Facebook hesabınızı açarken oluşturduğunuz güvenlik sorusunun yanıtını girin.

Güvenlik sorusuna doğru yanıt verdiğinizde çalınan Facebook hesabınızı arkadaşlarınızı aracılığyla geri alma penceresine yönlendirileceksiniz.

Sizden üç arkadaşınızı seçmeniz istenecek. Burada güvenebileceğiniz ve ulaşabileceğiniz üç arkadaşınızı seçin. Onlara, sizin çalınan Facebook hesabınızı geri alabilmeniz için gereken kodlar ve talimatlar gönderilecektir.

Bu üç arkadaşınıza gönderilecek kodları gerekli yerlere girdiğinizde hesabınızı artık geri alabilirsiniz. Ama bu kadar uğraşmamak için şimdiden bir cep telefonunu onaylatmak en iyi çözümdür

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
} ?>