Warning: session_start(): Cannot send session cookie - headers already sent by (output started at /home/ocuu/public_html/wp-content/themes/yaren/header.php:1) in /home/ocuu/public_html/wp-content/themes/yaren/header.php on line 3

Warning: session_start(): Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /home/ocuu/public_html/wp-content/themes/yaren/header.php:1) in /home/ocuu/public_html/wp-content/themes/yaren/header.php on line 3
Cep Telefonları Temizlenirken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir - ocuu.net

Cep Telefonları Temizlenirken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir

Cep telefonlarımız da bizlerle birlikte birçok ortama girip çıktıklarından dolayı ister istemez kirlenmektedirler. Şimdi cep telefonu temizlenirken neler yapılmalı ve yapılmamalı bunlara bakalım.

Cep telefonu temizlerken kesinlikle aseton ve alkol gibi, telefonun iç aksamlarına zarar verebilecek maddelerden kesinlikle uzak durulmalıdır. Temizleme işlemi için nemli biz bez, hemen sonrasında kullanılmak üzere kuru biz bez ve temiz bir diş fırçası yeterlidir. İstenilirse mikro fiber bezler de bu iş için idealdir. Şimdi yapılabileceklere bir bakalım.

– Temizliğe başlarken, öncelikle telefon üzerinde çıkartılabilen bütün parçaları çıkarın. Ancak tornavida ile çıkarılabilen parçaları sökmeye çalışmayın çünkü bu durum telefonunuzun garanti kapsamı dışında kalmasına yol açabilir. Herhangi bir alet kullanmadan çıkartabileceğiniz parçaları çıkarmanız yeterlidir.

– Cep telefonlarının birçoğu girintili çıkıntılı parçalardan oluşur. Bu parçaların daha rahat temizlenmesi için diş fırçaları kullanılabilir. Birçok akıllı telefon çizilmez ekran teknolojileri ile üretiliyor olsalar da diş fırçasının uçlarının yumuşak olması önemlidir. Diş fırçasının bulunmaması durumunda kulak temizleyiciler de aynı işi görecektir. 

– Özellikle de telefonların alt kısmında bulunan ve burada karşı tarafa ses iletilmesi için konulan mikrofonun olduğu kısımlar dikkatlice temizlenmelidir. Eğer buradaki kirlilikten dolayı karşı tarafa ses gitmiyorsa, temizlikten sonra ses iletimi normale dönecektir.

 

– Cep telefonlarının temizliği için en ideal malzemeler ise temizleme köpükleridir. Bu amaç için üretilen köpükler elektronik devrelere zarar vermedikleri gibi, içlerindeki maddeler sayesinde telefon içerisinde bakteri oluşmasını da önlerler.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
} ?>