Warning: session_start(): Cannot send session cookie - headers already sent by (output started at /home/ocuu/public_html/wp-content/themes/yaren/header.php:1) in /home/ocuu/public_html/wp-content/themes/yaren/header.php on line 3

Warning: session_start(): Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /home/ocuu/public_html/wp-content/themes/yaren/header.php:1) in /home/ocuu/public_html/wp-content/themes/yaren/header.php on line 3
Cep Telefonunuzun Pil Ömrünü Uzatmak İçin Neler Yapabilirsiniz - ocuu.net

Cep Telefonunuzun Pil Ömrünü Uzatmak İçin Neler Yapabilirsiniz

cep-akilli-telefon-pil-omru-uzatma
Cep telefonlarımız hayatımızın vazgeçilmez parçaları haline geldi. Elimizden düşmeyen cihazlar uygulamaları ve oyunları ile bizim gün içinde sürekli yanımızda. Hal böyle olunca eskiden günlerce giden şarjımız artık günde iki defa bitince şaşırmıyoruz. Bu durumda neler yapılabilir? Daha uzun bir pil ömrü için ne gibi önlemler alınır hep beraber inceleyeceğiz.

Cep telefonlarımızın pil ömrünü uzatmak tamamen bizim elimizde. Dikkat edeceğimiz bir takım noktalar bu konuda önemli tasarruflar etmemizi sağlayacak. Bir cihazın en çok pil tükettiği uygulamalar tam ekran uygulamalardır. Bunlara örnek olarak bir oyun ya da ekranı tamamen kapatan video izleme araçlarını gösterebiliriz. Bunları kullandıktan sonra arkada çalışmaya devam ederek pilimizi tüketmesini engellemeliyiz. Son uygulamalar sekmesinden çalışan uygulamaları sonlandırarak pilden tasarruf ettikten sonra internet bağlantısı ve GPS geliyor. Bu ağları sadece kullandığımız noktalarda açmamız gerekiyor. Wi-fi olmayan bir noktada internet ağımız açıksa bu ciddi anlamda pil tüketimine neden olacaktır. Aynı şekilde mobil veri ve GPS özelliklerini de ihtiyacımız olacağı zaman açmak pil ömrünü uzatmak için yapabileceğimiz önemli hususlardan.

Günümüzde akıllı telefonların pil ömürlerinin kısa oluşunun bir sebebi de daha iyi görüntü kalitesi sunabilmek için yaratılmış ekranlardır. Bu noktada almamız gereken önlemler telefonumuzda izleme işlemi yapmadığımız zamanlarda ekran ışığını ve animasyonları daha düşük seviyelere indirmektir. Böylece akıllı telefonumuzun pil ömrünü yine uzatmış oluruz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
} ?>