Warning: session_start(): Cannot send session cookie - headers already sent by (output started at /home/ocuu/public_html/wp-content/themes/yaren/header.php:1) in /home/ocuu/public_html/wp-content/themes/yaren/header.php on line 3

Warning: session_start(): Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /home/ocuu/public_html/wp-content/themes/yaren/header.php:1) in /home/ocuu/public_html/wp-content/themes/yaren/header.php on line 3
Çizilen Telefon Ekranları Nasıl Onarılır? - ocuu.net

Çizilen Telefon Ekranları Nasıl Onarılır?

Akıllı telefon, tablet ya da diğer cihazların ekranları kullanım le beraber zamanla çizilme olabiliyor. Bu çizilmeler için ekran koruyucular mevcut olsa da ekran koruyucu kullanmadan cihazlarını kullanan kişiler için ekran çizilmeleri sorun haline gelebiliyor. Evde ki birkaç ürün ile bu cihazların ekran çiziklerini ortadan kaldırabilirsiniz. Bu sayede çizilmiş bir ekranla cihazlarınızı kullanmak zorunda kalmazsınız. Çizik bir ekran sinir bozucu olabiliyor. Çeşitli yöntemler ile ekran çiziklerini geçici olarak çözümleyebilirsiniz. Her evde bulunan ürünler ile yapacağınız bu kolay yöntemler cihazlarınızın ekranını bir süreliğine korumuş olacaktır.

En çok bilinen yöntemlerden biri karbonat. İki kaşık karbonatı bir kaşık su ile karıştırarak krem kıvamına getiriyorsunuz. Cildinize uyguladığınız şekilde çizik olan bölgelere sürüyorsunuz. Yaptığınız karışımın hoparlör kısmına gelmemesine dikkat edin. Aksi halde tıkanma olabilir. Biraz beklemeniz gerekiyor. Daha sonra bir peçete yardımı ile temizlediğiniz de çizik ekrandan eser kalmadığını görebilirsiniz. Ayrıca bu yöntemi toz pudra ile de yapabilirsiniz. Tanelerinden dolayı ekranın çizileceğini düşünmeyin. Çünkü krem kıvamında olacaktır. Krem kıvamına geldiğinden ekrana sürüp 10 dakika beklemeniz yeterli olacaktır.

Diğer bir çizik onarma yöntemi ise, sıvı yağdır. Fakat bu geçici bir çözümdür. Çok miktarda sıvı yağ kullandığınız da cihazın ekranından temizlemek zor olabilir. Bu yüzden çok az miktarda kullanırsanız çiziğin dolmasını sağlayabilirsiniz. Sıvı yağ olarak ay çiçek yağı ya da mısır özü yağı kullanmanız da sakınca yoktur. Geçici olduğundan sıkça işlemi gerçekleştirmek zorunda kalabilirsiniz. Yağ kullanırken dikkat etmelisiniz. Fazla yağı cihazdan arındırmak zor olabilir. Ekranı onarıyım derken fazla malzeme ile daha fazla zaman kaybı yaratmamalısınız.

Yaratıcı bir fikir olarak karşımıza çıkan araba pastası veya diş macunu da çizik ekranlı cihazlarınızda onarım sağlamaktadır. Küçük bir bez yardımı ile araba pastasını bir miktar beze dökün ve ardından cihazın ekranına yedirerek sürün. Birkaç dakika bekledikten sonra cihazda ki çiziklerin kalmadığını gözlemlersiniz. Diş macunu da aynı şekilde uygulayabilirsiniz. Bir miktar diş macununu beze alarak ekrana sürüp 10 dakika beklemeniz yeterli olacaktır. Temiz bir bez parçası ile temizleyerek ekranın yenilendiğini görebilirsiniz.

Geçici ve uygun olarak evde yapabileceğiniz bu çizim onarımın da tavsiyemiz ekranın değiştirilip ekran koruyucu kullanılması. Fakat yine de ekranı değiştirmek için uğraşmak istemiyorsanız bu yöntemleri deneyebilirsiniz. Cihazınız için temin edeceğiniz ekran koruyucu uzun süreli ekranın çizilmesini engellemiş olur. Ayrıca herhangi bir darbeye karşı da önlem almış olursunuz. Şeffaf ve cihaz ekranın da görülmeyen bu ekran koruyucular cihazın uzun süreli dayanıklı olmasını sağlar. Bazı ekran koruyucular kırılmaya karşı da cihazı korumaktadır. Verdiğimiz yöntemlerin her biri evde kendi başınıza yapabileceğiniz yöntemler olur her evde bulunabilen malzemelerdir.

Çizik ekranlı akıllı telefon ve tabletlerin ekranlarını eski haline getirmek için deneyeceğiniz bir çok yöntem olmasına rağmen en çok tercih edilen ve bilinen yöntemleri paylaştık. Eviniz de deneyerek maliyet olarak da uygun olduğunu anlayabilirsiniz. Ayrıca en iyi çözüm yukarıda belirttiğimiz gibi kırılmaz ve çizilmez ekran koruyucu edinmeniz daha doğrusudur. Bu şekilde uzun süre cihazlarınızın ekranı korunmuş olur. Maliyet olarak düşük yöntemler tercih ederseniz geçici bir çözüm olmuş

olacaktır. Akıllı telefon ve tabletlerin ekranlarının korunması için kılıf tercih edilebilir. Kapaklı kılıflar cihazların ekranını korumak için ideal malzemelerdir. Dışarıda gelebilecek darbeye karşıda korunmuş olacaktır. Çeşit olarak çok sayıda olan telefon ve tablet kılıflarına da göz gezdirebilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
} ?>