Warning: session_start(): Cannot send session cookie - headers already sent by (output started at /home/ocuu/public_html/wp-content/themes/yaren/header.php:1) in /home/ocuu/public_html/wp-content/themes/yaren/header.php on line 3

Warning: session_start(): Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /home/ocuu/public_html/wp-content/themes/yaren/header.php:1) in /home/ocuu/public_html/wp-content/themes/yaren/header.php on line 3
DGS Sınavına Sayılı Günler Kala Dikkat Edilecek Noktalar - ocuu.net

DGS Sınavına Sayılı Günler Kala Dikkat Edilecek Noktalar

dgs-sinavi-hakkinda-dikkat-edilmesi-gerekenler

DGS yani Dikey Geçiş Sınavı ön lisans eğitimlerini, lisans eğitimine tamamlamak için yapılan bir sınav. Meslek yüksekokullarında aldıkları iki yıllık eğitimlerini 4 yıllık lisans eğitime tamamlayacak tüm öğrenciler merakla sınav tarihini bekliyor. Bu sene 26 Temmuz 2015 tarihinde yapılacak olan DGS sınavına sayılı günler kala öğrencilerin dikkat etmesi gereken bazı noktaları sizler için bir araya getirdik.

DGS sınavı temel anlamda bilgiye dayalı olan fakat pratik düşünme yetisini ölçen bir sınavdır. Dolayısıyla kendinize olan güveninizi yüksek tutarak telaş yapmamanız en birincil kuraldır.

DGS Sınavına Bir Ay Kalmışken Dikkat Etmeniz Gerekenler

  • Kendinize olan öz güveni asla kaybetmeyin. Başaracağınıza emin olun.
  • Stres, sinir, telaş ve heyecandan uzak durun. Bu tür aktivitelere ara verin.
  • Son bir ay boyunca her gün en az 1 ya da 2 adet deneme testi bitirin. Bu sizin soru kalıplarına olan aşinalığınızı arttıracaktır.
  • Sınav tarihine kadar sabah en geç 9’da uyanarak, gece geç saatlere kalmamaya özen gösterin.
  • Denemelerde başarısız olsak bile, soruları çözemesek bile 3 saat boyunca denemekten vazgeçmeyin.
  • Paragraf sorularında zorlanmamak için düz yazı metinleri okuyarak okuma düzeyinizi yükseltin.
  • Sınava 2 hafta gibi bir süre kaldığında son 5 yıla ait DGS sorularını çözmeye başlayın. Böylece DGS soru kalıpları aklınızda yer etmiş olur.
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
} ?>