Diyanet Hac 2015 Kura Sonucu Sorgulama

2015 Diyanet tarafından hacıya gidecekler için kura çekimi  12 mart günü yapıldı. Birçok hacı adayının yılarca beklemiş olduğu hacı olabilme hayalleri ile kura çekimi başladı. Bu sene Türkiye’den kutsak topraklara 55 bin 540 vatandaş gidecek. Geçen senelerde euro üzerinden ödeme yapılırken bu sene dolar üzerinde ödeme yapılacak. En ucuz konaklama 3.600 dolar olacak.

Her sene olduğu gibi bu senede kabe çevre düzenlemesinden dolayı yüzde 20 kontejan daha az hacıya gidecek olan hacı adayları, 2007 yılında kayıtlı olan ve 2014 yılına kadar kesintisiz kayıt yenileten hacı ve adaylarına 2014 yılı kura sıra numarasına göre kayıt hakkı verildi.

Ayrıca bu sene yeni bir uygulama ile hac paraları 3 taksit halinde ödenebilecek. Kesin hac kayıt tarihleri 16-27 mart tarihleri arasında yapılacak. Hacı adaylarının kesin kayıt yaptıracakları organizasyonu serbestçe tercih etmelerine imkan sağlamak amacıyla kura çekiminde Diyanet ve acente ayırımına gidilmeyecek.

Kesin kayıt hakkı elde ettiği halde heyet raporuyla sağlık durumlarının elverişli olmadığını beyan edenler için bir kolaylık getirildi. Bu durumda olan hacı adayları, istedikleri bir kişiye noterden vekalet vererek hac vazifesini vekalet yoluyla yerine getirebilecek.

HAC KURA SONUÇLARI İÇİN TIKLAYINIZ.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
} ?>