Warning: session_start(): Cannot send session cookie - headers already sent by (output started at /home/ocuu/public_html/wp-content/themes/yaren/header.php:1) in /home/ocuu/public_html/wp-content/themes/yaren/header.php on line 3

Warning: session_start(): Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /home/ocuu/public_html/wp-content/themes/yaren/header.php:1) in /home/ocuu/public_html/wp-content/themes/yaren/header.php on line 3
Doğal Güzellik Formülleri - ocuu.net

Doğal Güzellik Formülleri

guzellik-sirlari

Güzelleşmek,  güzel görünmek her devirde kadın ve erkeklerin dertlerinden birisi olmuşdur. Günde 5 kere elini yüzünü yıkayan kişinin yüzü parak olur. Su cildini nemlendirir, kirleri giderir,  stresini alır. Limon, salatalık, portakal kabuğu rendelenir. Sivilcelere pansuman yapılır.

Kuru cilt nemlendirici: bir dilim avakado cilde sürülür. 5 dakika sonra ılık suyla yıkanır.

Siyah lekeler: Ak kiraz (veya balo kirazı) ve kiraz yaprağı  mikserde püre haline getirilir, cilde      pansuman yapılır.

Gözaltı halkaları: Çökelek veya ekşimik suda ayran kıvamına getirilir, gözaltlarına sürülür ve hafif yollu masaj yapılır.

Gerdirici sıkılaştırıcı: Bir fincan vakumsuz yoğurt, yarım salatalık, yarım domates mikserde püre haline getirilir, yüze sürülür 20 dakika, bu püre ile kil çamur haline getirilerek yuze kil maskesi yapılır.

kuru-cilt

Kabızlık ve hararet mizaçlı ( acı, tuzlu, karabiberli vs.) yemek cildi bozar, sivilce, sedef, ekzama     ve basura neden olur.

Devamlı soğan, sarımsak gibi antibiotikleri yemek ciltte kararmalara, sirpençeye (çark çıbanı) neden olur.

Güzelliği en çok etkileyen faktörlerden biri strestir. Stresli hayat cildin çok çabuk kırışmasına neden olabilir. Ve tam tersi olarak gülmek de her insana yakışan en güzel takı ve makyajdır. Her insanın en güzel olduğu hali gülerken ki halidir. Bunun için ise kendinizle barışık olup, kendinizi olduğu gibi sevmelisiniz. Dünya siz güzel görebildiğiniz kadar güzeldir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
} ?>