Warning: session_start(): Cannot send session cookie - headers already sent by (output started at /home/ocuu/public_html/wp-content/themes/yaren/header.php:1) in /home/ocuu/public_html/wp-content/themes/yaren/header.php on line 3

Warning: session_start(): Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /home/ocuu/public_html/wp-content/themes/yaren/header.php:1) in /home/ocuu/public_html/wp-content/themes/yaren/header.php on line 3
Dünyada ki En İlginç Yasaklar - ocuu.net

Dünyada ki En İlginç Yasaklar

Dünyanın bir çok yerinde, koyulan yasaklar garip ve güldürücü olabiliyor. Ama bu güldürü bizim tarafımızdan bakılınca komik duruyor. Ülkede yasal olmayan bir konu gerçekten daha önce sorun yarattığı için yasalaştırılmıştır. Ama bu yine de bizi güldürmekten alıkoyamıyor. Ayrıca yurt dışına  çıkarsanız da bu bilgiler lazım olabilir size. Sonuçta güvercin beslemenin, yada tişört olmadan araba kullanmanın ve ya uçaktan geyik fotoğrafı çekmenin yasak olduğu ülkeler var. Sizin için ilginç yasaklardan oluşan bir yazı derledik.

İngiltere’ye gitmiş olduğunuz zaman, özellikle kuzey batı kısımlarında trenlerin içinde “öpüşmek yasaktır” diye uyarılar görürsünüz. Öpüşenlere verilmiş her hangi bir tutuklama ya da para cezası yok fakat tren görevlisi sizi trenden indirebilir bunun için. İtalya’da ki ilginç yasak ise güvercinlerin beslenmesinin yasak olması. Özellikle Venedik’te bu kural sert uygulanır. 50 dolardan 600 dolara kadar ceza ödeyebilirsiniz. Bu kuralın mantığı, yetkililerin tarihi yapıları güvercin pisliklerinden temizlemesinden bıkmış olmaları. Eğer Tayland’a gidip tişörtünüz olmadan araba kullanırsanız, polis sizi çevirip ceza yazabilir. Ya da Almanya’da Aracınızın otoban ortasında benzininin bitmesi de yasaktır. Yol ortasında araba ile duramazsınız. Arabadan inip otobanda yürümek de yasaktır. Ne yapacaksınız tam olarak bilmiyorum.

Singapur’da bir çok böyle yasak vardır; sifonu çekmemek suçundan, yere tükürmek ya da sakız çiğnemek gibi davranışların her birinden 100 dolardan fazla ceza ödersiniz. Bilginiz olsun.

ARC_0235757.jpg

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
} ?>