En Ucuz Uçak Bileti Nasıl Alınır

Bu yazımızda en uygun fiyatlı uçak bileti nasıl alınır bunun ipuçlarını açıklamaya çalışacağız.

– Türkiye’de genellikle uçak biletleri, Avrupa ülkelerine kıyasla çok daha pahalıya satılmaktadır. Ancak uzmanlar bu durumun uçak firmalarından kaynaklanmadığını, yolcuların bilet alma işini son dakikaya bıraktıkları için olduğunu söylüyorlar. Bunun sebebi de Türkiye’de çalışanların izin günlerinin çok önceden belli olmuyor olması. Uçak bileti ne kadar önceden ayırtılırsa, bilet te o kadar ucuza temin edilebilir. Türkiye’den Amerika’ya yapılan uçuşlarda kişi başı yaklaşık 300 TL tasarruf, sadece erken rezervasyon ile sağlanabilir.

– En geç veya en erken saatlerde uçak bileti rezervasyonu yapmak ta bilet fiyatlarını düşürür.

– Fiyat alarmları oluşturmanız da fiyatların en ucuz ve en pahalı olduğu zamanlardan haberdar olmanızı sağlayabilir. Bazı bilet firmalarının fiyat alarmı oluşturma uygulamalarını kullanabilirsiniz.

– Yıl içinde bilet fiyatlarının en uygun olduğu zamanlar takip edilmelidir. Örnek vermek gerekirse, şubat ayı, Almanya ve ABD’ye seyahat etmek isteyenler için en uygun zamandır. Çünkü Almanya’ya uçarken yaklaşık 240 TL, ABD içinse yaklaşık 770 TL tasarruf edebilmek mümkündür. İspanya’ya uçuşlarda ise ocak ayını bekleyenler 270 TL kar edebiliyorlar. İngiltere ve Tayland’a mayıs ayında uçanlar ise yaklaşık 300 TL tasarruf sağlayabiliyorlar.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
} ?>