Warning: session_start(): Cannot send session cookie - headers already sent by (output started at /home/ocuu/public_html/wp-content/themes/yaren/header.php:1) in /home/ocuu/public_html/wp-content/themes/yaren/header.php on line 3

Warning: session_start(): Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /home/ocuu/public_html/wp-content/themes/yaren/header.php:1) in /home/ocuu/public_html/wp-content/themes/yaren/header.php on line 3
Etli Bezelye Tarifi - ocuu.net

Etli Bezelye Tarifi

Bir tencereye küçük küçük doğradığımız soğanları, yeterli miktarda yağı, kuşbaşı doğranmış kuzu etini, kıyılmış tereyi ve 1 çay kaşığı tuzu koyuyoruz. Kapağını kapattıktan sonra ocağa alıyoruz. Yaklaşık 20 dakika boyunca soğanlar iyice pişinceye kadar karıştırıyoruz.

Şimdi etimize sıcak su, toz şeker, margarin ve tane haline getirdiğimiz araka bezelyeler ile kalan tuzumuzu ilave ediyor ve yaklaşık bir saat boyunca pişiriyoruz.

Yemek tam olarak piştiğinde, üzerine önceden kıydığımız dereotunu ilave ediyor ve servis tabaklarına koyarak afiyetle yiyoruz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
} ?>