Warning: session_start(): Cannot send session cookie - headers already sent by (output started at /home/ocuu/public_html/wp-content/themes/yaren/header.php:1) in /home/ocuu/public_html/wp-content/themes/yaren/header.php on line 3

Warning: session_start(): Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /home/ocuu/public_html/wp-content/themes/yaren/header.php:1) in /home/ocuu/public_html/wp-content/themes/yaren/header.php on line 3
Etli Kuru Bamya Nasıl Yapılır? - ocuu.net

Etli Kuru Bamya Nasıl Yapılır?

Bir tencereye; yarısından fazla su doldurarak, buna bir limonun suyunu ekliyoruz ve kaynatıyoruz. Sonra içine ipleriyle birlikte bamyaları atıyor ve 10 dakika boyunca haşlıyoruz. Tencereyi ateşten indirdikten sonra; bamyaları çıkartıyoruz ve içinde ılık su olan bir kaba koyuyoruz. Bamyalar şişinceye kadar su içinde bırakıyoruz.

Başka bir tencere alarak, buna ölçülere göre sadeyağ, margarin ve küçük küçük doğranmış soğanlar koyup döşü ilave ediyoruz. Arada bir karıştırmak suretiyle 15-20 dakika pişiriyor ve buna fındık kadar doğranmış bir havuç katıyoruz. Sıcak su veya et suyu ile tuz da ilave ederek tencerenin kapağını kapatıyor ve bir saat pişirmeye bırakıyoruz.

Bu süre dolunca, bamyaları ılık sudan çıkartıyor, iplerinden çekiyor ve eti tenceresine koyarak tencerenin içine bir limonun suyunu döküyoruz. Suyun yüzü köpüklenirse, delikli kepçe ile köpükleri alıp atabiliriz. Sonra kapağını kapatıyor ve bamyamızı bir saat pişirdikten sonra tabaklara alıp servis yapıyoruz. Afiyet olsun (:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
} ?>