Facebook Yeni Özelliği Görüntülü Aramayı Duyurdu

facebook-goruntulu-konusma
Son dönemlerde haberleşme uygulamalarında sıkça gördüğümüz mesajlaşma yerine sesli ve görüntülü aramayı artık Facebook’ta görmekte mümkün olacak. Yıllardır mesajlaşma anlamında en sık kullandığımız uygulamalardan biri olan Facebook Messenger artık arkadaşlarımızı ücretsiz olarak görüntülü arama imkânı sunacak.

Facebook geliştirdiği güncellemelerle gerek web gerekse mobil sürümünde birçok yeniliğe imza atarak dünyanın en büyük sosyal ağı olmanın verdiği ağırlığı korumaya çalışıyor. Bu bağlamda son derece gelişmiş bir uygulama olan ve ciddi bir altyapıya ihtiyaç duyan görüntülü konuşma sistemini devreye sokacağını açıkladı.

Facebook üzerinden arkadaşlarınızla hiçbir ücret ödemeden internet bağlantısı olan bir noktada görüntülü konuşmanın basit bir yolunu kullanıma açacak. Klasik olarak çoğu mesajlaşma uygulamasında görmeye alıştığımız bu özelliğin Facebook Messenger mobilde ne gibi değişiklikler getireceği merak konusu. Örneğin sızıntılar arasında her yeni güncellemesiyle daha farklı görüşme özelliklerinin ekleneceği duyumlar arasında yer alıyor. Konuşmada olduğu gibi görüntülü konuşma sırasında konferans özelliğini ekleyip eklemeyecekleri büyük merak konusu.

Facebook Messenger mobil ile görüntülü aramanın yüksek kalitede ses ve görüntü iletimiyle mümkün olacağı aşikâr. Bu konuda son derece yüksek bir yatırımla yüksek bir kalitenin yakalanacağına kesin gözüyle bakılıyor. En büyük problemlerden biri olan ve görüntülü konuşmaların kalitesini düşüren donma ve aktarım problemlerinin yaşanmaması için ekstra bir çaba görebiliriz. Her alanda olduğu gibi bu alanda da Facebook Messenger büyük bir dev olmak için çalışacağa benziyor.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
} ?>