Warning: session_start(): Cannot send session cookie - headers already sent by (output started at /home/ocuu/public_html/wp-content/themes/yaren/header.php:1) in /home/ocuu/public_html/wp-content/themes/yaren/header.php on line 3

Warning: session_start(): Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /home/ocuu/public_html/wp-content/themes/yaren/header.php:1) in /home/ocuu/public_html/wp-content/themes/yaren/header.php on line 3
Frambuazlı CheeseCake - ocuu.net

Frambuazlı CheeseCake

Önce bisküvileri robotto un haline gelinceye kadar çekin. Sonra erimiş tereyağını karıştırıp, kaşık ile iyice karıştırın. Orta boy bir kelepçeli kalıbın alt yüzeyine yağlı kağıt döşeyin ve kalıbı kelepçeleyin. Bunların hepsini karıştırıp kaşıkla eze eze kalıba yerleştirin. Yüksekliklerinin eşit olmasına dikkat edin. Ve hemen buzdolabına koyup, içini hazırlamaya başlayın.
Yaparken sıralama çok önemli. Lütfen sırasıyla:
Önce pınar beyazları bir kaba koyup mixer ile Krema gibi olana kadar iyice çırpın. Sonra toz şekeri ekleyin, çırpmaya devam edin. Sonra, yumurtaları TEKER TEKER (teker teker çırpmanız çok önemli) kırın ve çırpın. Ne kadar uzun süre çırparsanız o kadar kıvamlı oluyor. Limon suyu ve vanilyaları da ekleyin. Tuzu ve nişastayı da koyun. En son kremayı ekleyin ve iyice çırpın.
Önemli Not: Aman yazmayı unutmuşum, çok önemli.. Kalıbın kenarlarını mutlaka önce yağlayın, ve sonra unlayın.. Altına zaten yağlı kağıt koyuyorsunuz (kenarlarından taşırın biraz önemli değil) yapışmaz!!
Buzdolabına koyduğunuz kalıbı çıkarıp, tüm bu malzemeyi üzerine dökün.
170 derecede pembelesene kadar. pişirin!! (Fırın kapağını kesinlikle açmayın)
Ve piştikten sonra fırını kapayın ancak SAKIN KAPAĞINI AÇMAYIN. EN AZ 1 SAAT ILINMASINI BEKLEYİN.
Bu arada:
Donmuş franbuazlarınızı veya vişnelerinizi daha önceden çözmüş olmalısınız. Çözerken delikli bir süzgeçe koyun ki, çözülen sular altındaki kaba biriksin. Biriken meyve sularını bir kaba alın. İçine göz kararı su katın. Pudra şekeri katın (yaklaşık 3 çorba kaşığı kadar).. Mısır nişastası koyun (2 çorba kaşığı filan) ve 1 taşım kaynayana kadar sürekli karıştırarak koyultun. Pişen cheesecake’in üzerine önce meyveleri dizin, ve sonra İyice ılınmış olan jölenizi dökün. 1 gün yenmeden buzdolabında beklemesi lazım.
Bu pastanın en önemli özelliği, pişerken önce kabarıp, daha sonra kenarlarının kabarık kalması ve ortasının çökmesidir. Böylece meyveleri dizmek ve sosunu dökmek için yeriniz oluyor..

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
} ?>