Funda Yaprağı Çayı İle Zayıflamak Mümkün mü?

Alternatif tıbbın yararlanılan şifa deposu olan funda yaprağı çayının faydalarına ve ne şekilde kullanılmasının gereklerine Prof. Dr. Ahmet Maranki’nin de bilgilerine yer vererek dikkat çekeceğimiz yazımızı okuduktan sonra funda yaprağı çayının kilo vermek için kullanılıp kullanılmadığı sorusunun yanıtını alacaksınız.

Bitkisel kilo verme önerilerinde en çok aranılan isim olan Prof. Dr. Ahmet Maranki yine fazla kilolarınızdan kurtulmak için bir önemli bitkiden daha söz etti.
Böbrek problemlerinden yana şikayeti olanların daha fazla kullanması gerektiği funda çayı yaprağının idrar söktürücü ve böbrek çalıştırıcı özelliğinin olması yönlerinde etkinliğinden bahsetti.

Funda Yaprağının kullanımına dair nelere dikkat edilmelidir?
Prof. Dr. Ahmet Maranki’nin belirttiği gibi funda yapraklarının ödemleri sökmekte de oldukça etkisi büyüktür.
Başlığımızdan da anlaşılacağı üzere funda yaprağı çayının demlenip yemeklerden sonra kaynamış suda bir süre bekletip demlenmesini beklemenizin ardından tükettiğiniz zaman yağlarınızın yakılmasında müthiş bir etkisi olmaktadır.
Yemeklerden sonra tüketilmesinin nedeni bağırsak boşaltıcı özelliğinin olmasından dolayıdır.
Çok fazla kullanıldığında tansiyonunuzun düşmesi, mide bulantısı veya kusma gibi yan etkiler yaratabilecek olan funda yaprağını kullanırken bu zararları en  aza indirebilmek için oldukça özen gösterilmelidir.
Alanında uzman olan diğer doktorlar  tarafından da funda yaprağının düzenli olarak kullanılmasının ardından ayda 5 kilolara varan ciddi rakam verdirdiğinden dem vurulmasının yanında yapılabilecek başka bir kür olan yeşil çayın, biberiyenin, mate ve kekiğin de funda yaprağıyla birlikte demlenerek bu sayıya ulaşacak kiloları vermekte kullanılmasının gerektiği söylenmektedir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
} ?>