Warning: session_start(): Cannot send session cookie - headers already sent by (output started at /home/ocuu/public_html/wp-content/themes/yaren/header.php:1) in /home/ocuu/public_html/wp-content/themes/yaren/header.php on line 3

Warning: session_start(): Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /home/ocuu/public_html/wp-content/themes/yaren/header.php:1) in /home/ocuu/public_html/wp-content/themes/yaren/header.php on line 3
Gebelik Kaç Günde Belli Olur - ocuu.net

Gebelik Kaç Günde Belli Olur

Gebelik Kaç Günde Belli Olur?Bize danışan hastalarımızın genellikle sorduğu sorular arasında gebelik kaç günde belli olur sorusu ilk sırada yer almaktadır. Adet döngünüzde herhangi bir problem yoksa ve düzenli olarak her ay adet görüyorsanız ilişkiden sonra ise adetlerinizde gecikme yaşıyorsanız hamile kalma ihtimaliniz olabilmektedir. Bir kadının hamile kalıp kalmadığını anlamanın en garantili yolu kan tahlili testleridir. Kan tahlili testlerinde yanlış bilinen bir kanı da bu tür testlerin âdetin bitmesinden sonra yapılması gerektiği düşüncesidir. Bu yanlış bir düşünce olup, âdetiniz bitmeden de kan tahlili testlerini yaptırabilirsiniz. ilişkinin üzerinden geçen 7 ila 10 günlük periyod arasında kan testi ile hamile olup olamadığınızı anlayabilirsiniz. Eğer yaptırmış olduğunuz hamilelik kan testi sonucunda Beta-HCG değeriniz yüksek çıkarsa bu sizin hamile olduğunuz anlamına gelmektedir.

Hamile olup olmadığınızı anlamanın bir başka yolu ise idrar gebelik testi yaptırmaktır. Ancak burada sonuç alabilmek için idrar gebelik testi yaptırmadan önce adetin tamamen bitmesi gerektiğidir. En garantili sonuçları almak için ilişkiden 3 hafta sonra bu testin yaptırılması gerekmektedir.

İdrar Gebelik Testi Nasıl Yapılır?

İdrar gebelik testinde sabah ilk idrar ile bu testi yapmanız veya yaptırmanızda fayda vardır. İdrar yapmaya başladığınızda idrarı biraz boşa akıttıktan sonra idrar örneğini almakta fayda vardır. Elinizdeki testin özelliğine göre idrarı bir kaba alarak damlalık ile damlatmak, idrar kabına batırmak ya da idrar yaparken testi idrara batırmak uygulanabilecek yöntemler arasındadır. Gebelik kaç günde belli olur sorusuna bu şeklide cevap verdikten sonra biraz da ilk hamilelik belirtileri konusundan biraz bahsedelim.

İlk Hamilelik Belirtileri

· Göğüslerde hassasiyet

· Sık aralıklarla tuvalet ihtiyacı oluşmak

· Mide bulantıları

· Halsizlik

· Baş dönmeleri

· Bazı yiyecek ve kokulardan tiksinme

· Yeme isteğinde azalış

· Ruh halinde ani iniş ve çıkışlar

·Sıcak basması ve Terleme         

· Mide yanmaları

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
} ?>