Warning: session_start(): Cannot send session cookie - headers already sent by (output started at /home/ocuu/public_html/wp-content/themes/yaren/header.php:1) in /home/ocuu/public_html/wp-content/themes/yaren/header.php on line 3

Warning: session_start(): Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /home/ocuu/public_html/wp-content/themes/yaren/header.php:1) in /home/ocuu/public_html/wp-content/themes/yaren/header.php on line 3
İş Görüşmelerinde Dikkat Edilmesi Gerekenler - ocuu.net

İş Görüşmelerinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

                Ne kadar donanımlı ve ya iyi bilgili olursanız olun, sizin için önemli şey, iş görüşmesinde bunu yansıtabilmektir. O nedenle işinde ne kadar iyi olsa da iş görüşmesine giden herkes önceden bir hazırlık yapar.

                Vücut Dili çok önemlidir. Kesinlikle çekingen tavırlarda bulunmayın. Hep dik olarak durun ve konuşan kişinin doğrudan gözlerinin içine bakın.

                Başvurmuş olduğunuz şirketin kılık kıyafet konusunda ki prosedürü ne ise, siz de ona uygun giyinin. Spor kıyafetler profesyonelce durmaz, şirketin giyim kuralları içerisinde biraz rahat giyinebilirsiniz.

                Çok iyi bir gözlemci olmalısınız. Karşınızda ki konuşurken, çok iyi dinleyin ve başka bir şey ile ilgilenmeyin. O sizinle nasıl konuşuyorsa siz de aynı üsluba uygun konuşun.

                Gereksiz yere fazla konuşmak başarısızlık getirir. Onların aradığı kriterlere uygun olan özelliklerinizi vurgulamanız, ve sorulan soruya gerektiği kadar cevap vermeniz yeterli olacaktır. Çok uzatmamalısınız.

                Şunu aklınızdan çıkarmayın, bu ciddi bir toplantı ya da görüşme. O nedenle çok samimi davranmak doğru olmaz. Karşınızda ki insan kaynakları yetkilisi size ne kadar samimi davranıyorsa siz de en fazla o kadar samimi olun.

                Ukala görünmeniz işi kaybetmenize neden olabilir. Hem profesyonel görünün hem de mütevazı. Bu dengeyi iyi kurun. Yeri geldiğinde sorular sorarak kendinizi gösterin

                Piyasa da iş bulmak zor, ama siz bu mecburiyetten oraya gitmiş gibi görünmeyin. Ümitsiz durmanız olumsuz bir tablo çizecektir. bu nedenle mutlu ve umutlu olun.

is-gorusmelerinde-sorulan-ilginc-sorular

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
} ?>