Warning: session_start(): Cannot send session cookie - headers already sent by (output started at /home/ocuu/public_html/wp-content/themes/yaren/header.php:1) in /home/ocuu/public_html/wp-content/themes/yaren/header.php on line 3

Warning: session_start(): Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /home/ocuu/public_html/wp-content/themes/yaren/header.php:1) in /home/ocuu/public_html/wp-content/themes/yaren/header.php on line 3
Halıdaki çay lekesi nasıl temizlenir kısaca - ocuu.net

Halıdaki çay lekesi nasıl temizlenir kısaca

Halıya çay dökülmesi durumunda yapılacak ilk işlem çayın fazlasını kağıt havlu veya emici bir bez yardımıyla almaktır. Bu şekilde lekenin derinlere işlemesini önlemiş olursunuz.

Çay lekesini silerken kesinlikle kuvvet uygulamayın veya ovarak silmeyin. Bu durumda kumaşın dokusu kalıcı bir zarar görebilir ve leke daha derine işleyebilir.

Çayın fazlası alındıktan sonra halıdaki çay lekesinin temizlenmesi için ağartıcı içermeyen toz deterjan ve ılık sudan oluşan karışımı hazırlayın.
Hazırladığınız karışımdan bir beze veya kağıt havluya emdirin. Bu bezi veya kağıt havluyu lekenin üzerine basınçla tamponlayın. Sadece dikine kuvvet uygulayın, kesinlikle ovalamayın. Çay lekesi bez tarafından emilene dek bu işlemi tekrarlayın.

Daha sonra temiz ve ılık su ile halının lekeli bölgesini durulayın.

Nemli kalan bölgeyi kuru ve temiz bir bezle tamponlayarak olabildiğince kuru hale getirin.

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
} ?>