Warning: session_start(): Cannot send session cookie - headers already sent by (output started at /home/ocuu/public_html/wp-content/themes/yaren/header.php:1) in /home/ocuu/public_html/wp-content/themes/yaren/header.php on line 3

Warning: session_start(): Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /home/ocuu/public_html/wp-content/themes/yaren/header.php:1) in /home/ocuu/public_html/wp-content/themes/yaren/header.php on line 3
İnstagram’da Etiketler Ne İşe Yarar? - ocuu.net

İnstagram’da Etiketler Ne İşe Yarar?

instagram-etiket-ne-ise-yarar
İnstagram bilindiği üzere dünya çapında en çok kullanılan fotoğraf paylaşım platformu. Geniş bir sosyal ağ haline dönüşen bu platform resimlerin altına yapılan etiketlerle resimlerin daha kolay bulunmasını sağlar. Peki, etiketleri yapmak ne işe yarar? Ya da yapmazsak ne olur?

İnstagram profilinizde eklediğiniz bir fotoğrafa hiç etiket eklemezseniz bu fotoğraf sadece arkadaş listenizde yer alan insanlar tarafından görülür. Ancak fotoğrafınıza # işareti ve dog yazarsanız dünya çapında #dog etiketiyle resim paylaşan tüm üyelerle aynı haber kaynağında fotoğrafınız gözükür. Bu noktada fotoğrafınızı tanımlayacak etiketler yazmanız fotoğrafınızın daha çok kişi tarafından görülmesinin yanı sıra beğenilmesi ve takip edilmenizi kolaylaştırır. Alakasız bir yaz fotoğrafına winter etiketi eklemeniz alakasız olacaktır. Ama mutlu bir anınıza yazacağınız #happy etiketi insanlar tarafından beğenilebilir. Tüm bu etiketler sürekli olarak kullanım yoğunluğuna göre popülaritesi değişen etiketlerdir. Herkesin farklı anlamlar yüklediği klişe etiketlerde yok değil İnstagram’da.

İnstagram’da gezerken bolca görebilirsiniz. #instamood, #instagood, #instadaily etiketleri herkes tarafından kullanılmaktadır. Dünya çapında açık bir etiket olarak lanse edilir. Oysa sadece herkes tarafından bilinip kullanıldığı için popülerdir. Bir işlevi bulunmamakla birlikte herkes bu etiketi kullandığı için haber kaynağı son derece yoğundur. Bu sebeple insanlar herkesle paylaşmak istedikleri fotoğrafların altına bu etiketleri yazarlar. İnstagram’da bir fotoğrafa 30 etiket yapabilirsiniz. Dolayısıyla alakalı etiketler seçerek fotoğrafınızın popüler olmasını sağlayabilmek oldukça kolay.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
} ?>