Warning: session_start(): Cannot send session cookie - headers already sent by (output started at /home/ocuu/public_html/wp-content/themes/yaren/header.php:1) in /home/ocuu/public_html/wp-content/themes/yaren/header.php on line 3

Warning: session_start(): Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /home/ocuu/public_html/wp-content/themes/yaren/header.php:1) in /home/ocuu/public_html/wp-content/themes/yaren/header.php on line 3
İnternet Faturası Yüksek Geliyor - ocuu.net

İnternet Faturası Yüksek Geliyor

İnternet Faturası Yüksek Geliyor!İnternet faturalarının yüksek gelmesi Birçok insanın genellikle başında olan problemlerden bir tanesidir. Yüksek gelen faturalardan dolayı internet servis sağlayıcıları ile başı derde giren vatandaşların bu mağduriyetlerinin tek sebebi yeterince araştırmış olmamalarıdır. Servis sağlayıcısını aradıklarında internet faturam neden yüksek geliyor? Diye bir soru sordukları takdir de alacakları cevap mutlaka onları tatmin etmeyecektir ve aksini de iddaa edemezsiniz çünkü sizlere çeşitli kanıtlar sunabilmekteler. Çünkü bu sorunun diğer internet sorunlarının çözümlerinin bulunduğu gibi çözümü vardır.

Faturalar Neden Yüksek Gelir?

İnternet faturasının yüksek gelmesinin nedenleri arasında kullanıcının seçtiği paket ile alakası az derecede bulunmaktadır. Çünkü servis sağlayıcıları bizlere birçok paket sunarlar. Bu paketlerden kota aşımında ek ücret binmesi olan paket seçildiğinde veya kullandığın kadar öde paketi seçildiği takdirde kullanıcıların başları bir hayli ağrımaktadır. Bazı kullanıcılar farkında olmadan uzun süre internet başında olabiliyor ve çeşitli kota aşımlarına sebep olan uzun süre film izlemek, uzun süre internetten müzik dinlemek ve çeşitli oyunları indirmek gibi faaliyetlerde bulunabiliyorlar. Müzik dinlemek kotayı yükseltir mi? Demeyin çünkü her gün dinlediğiniz 3 ila 10 MB arası olan müzikler günden güne kotanızı yükseltmektedir. Farkında olmadan da bu faaliyetlerin sonucunda ay sonu faturanız bir hayli kabarık gelebilmektedir.

Arka Planda Açık Kalan Programları Kapatın!

Her ne kadar kullanıcılar çeşitli kota aşımına sebep olan faaliyetlerde bulunmamış olsalar bile arka planda kullandığınız programlar yüzünden faturanız yüksek gelebiliyor. Çünkü birçok program kendini güncellemek isterler. Siz farkında olmadan kendilerini güncellemeye kalktıklarında indirme yapmış olacakları için kotanızda da şişme olabilmektedir. Ayrıca bu programlar güncelleme yapmasalar bile çeşitli fonksiyonların kontrolü için resmi web siteleri ile bağlantıya geçebilmekteler. Bağlantıya geçtikleri takdir de yine kotanız aşılabilmektedir. Bunun en kolay çözümü bilgisayarda bulunan gereksiz bütün programları kaldırmaktan geçecektir. Ayrıca bilgisayarınıza kota kontrol gibi çeşitli programlar da kurarak kota aşımını kontrol altında tutabilir ve ay sonunda çeşitli sürprizler ile karşılaşmaktan temenni kurtulabilmektesiniz. Hangi internet paketini seçmeliyim? Derseniz Bizim sizlere tavsiyemiz size en uygun olan paketi yani kota aşımı gibi durumlar da ek ücret binmeyen paketi seçmenizdir. Ek olarak eğer Wireless yani kablosuz modem kullanıyorsanız çevrenizdeki komşularınız veya farklı kişiler modeminiz şifresini bir şekilde kırarak modeminize bağlanıyor ve internetinizi kullanıyor olabilir. Modeminize bağlanan kişilerin yapacakları işlemlerde internet faturanızı oldukça etkileyeceğinden emin olabilirsiniz.

Virüslerden Kurtulun!

Virüsler internet faturasını yükseltir mi? Çeşitli virüslerde internet faturalarınızın yüksek gelmesini sağlayabilirler. Çünkü bazı virüsler arka planda sürekli olarak çalışarak çeşitli dosyalar indirmekte ve yüklemektedir. Bu dosyaların boyutları da yüksek olacağından dolayı oldukça yüksek ücretler ödeyebilirsiniz. Bu gibi durumlar da öncelikle bilgisayarınızı sağlam ve veritabanı geniş bir anti virüs ile taratmanız oldukça fayda sağlayacaktır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
} ?>