Warning: session_start(): Cannot send session cookie - headers already sent by (output started at /home/ocuu/public_html/wp-content/themes/yaren/header.php:1) in /home/ocuu/public_html/wp-content/themes/yaren/header.php on line 3

Warning: session_start(): Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /home/ocuu/public_html/wp-content/themes/yaren/header.php:1) in /home/ocuu/public_html/wp-content/themes/yaren/header.php on line 3
İnternet Üzerinden Trafik Cezası ve Motorlu Taşıt Vergisi Nasıl Yapabilirim ? - ocuu.net

İnternet Üzerinden Trafik Cezası ve Motorlu Taşıt Vergisi Nasıl Yapabilirim ?

Trafik Cezası Ödeme İşlemi İçin Baglantıya Tıklayınız

Açılmış olan vergi dairesi sitesi üzerinden öncelikle işlem yapacak olduğunuz seçeneği seçmelisiniz.

Adsız471

Motorlu taşıt sorgulaması ve kredi kartı ile ödeme, kredi kartı ile ödeme bilgisi sorgulama, motorlu taşıtlar vergisi hesaplama ve kasko değerleri seçeneklerinden işlem yapacak olduğunuzu seçiniz. Sonrasında sizden istenilen bilgileri giriniz.

Borç ödemesi yapmanız için ilk olarak sorgulama işleminizi yapmanız gerekmektedir. Ayrıca kredi kartı ile yapacak olduğunuz ödemelerinizi 02:00-22:00 saatleri arasında yapabilirsiniz.

Trafik cezası ödemesi için sizden istenilen bilgileri kutucakta belirtildiği gibi ilgili yerlere yazınız.

Adsız461

Bilgi girişlerinizi yaptıktan sonra ise ekranın altında görmüş olduğunuz ‘Tamam’ butonuna basınız.

Adsız501

Gerçekleştirmiş olduğunuz bu işlemler sonucunda sorgulama ve ödeme işlemleriniz için sisteme giriş yapabilirsiniz.

Bu aşamadan sonra ceza ödeme işleminiz için; mükellef bilgileri, motorlu taşıtlar vergisi, ceza bilgileri, tahsilatlar ve beyanlı trafik cezaları seçeneklerinden ilgili olduğunuz seçeneği seçmeniz gerekmektedir. İstenilen sayfaya girildikten sonra ise, sizden istenmekte olan bilgilerinin eksiksiz bir biçimde kodlanması ve ardında verilen güvenlik kodunun doğru bir şekilde girilmesi gerekmektedir. Sonrasında makbuz bilgilerinin sisteme girilmesi gerekmektedir. İşleminizin sonunda ise kredi kartı bilgilerinizi girerek ödeme işleminizi kolaylıkla yapabilirsiniz.

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
} ?>