iOs’u Bir Üst Sürüme Güncelleme Nasıl Yapılır

Apple tarafından üretline iPhone marka akıllı telefonlar bilindiği gibi iOs işletim sistemi ile çalışmaktadırlar. Yenilenen iOs sürümleri ile hem güvenlik önlemleri arttırılmakta, hem de yeni özellikler eklenmektedir. Şimdi iOs bir üst versiyona nasıl güncellenir, bunu anlatacağız.

Bunun için iki yöntem mevcuttur. Bu yöntemlerden ilki, iTunes kullanarak, ikincisi ise iTunes kullanmadan iOs güncellemesi yapmaktır. Her ikisine de sırasıyla bakalım.

iTunes Kullanarak iOs Sürümü Güncellemek

Apple tarafından üretilen iTunes programı, iPhone kullanıcılarına birçok aşamada yardımcı olur. iOs versiyon güncellemede de iTunes yazılımı rahatlıkla kullanılabilir. Bunun için iPhone’u USB kablosu ile bilgisayara bağlamak gerekmektedir.

Öncelikle eğer bilgisayarınızda yüklü değilse iTunes yazılımını indirerek bilgisayarınıza kurun. Sonrasında iPhone’u USB kablosu ile bilgisayarınıza bağladığınızda ekranda “güncelle” yazısı belirecektir. “güncelle” yazan yere tıkladığınızda eğer cihaz içerisindeki bilgilerin yedeğini almamışsanız size bu bilgileri yedek almak isteyip istemediğiniz sorulacaktır. İsterseniz bu aşamada güncellemeyi durdurarak geriye dönüp yedek almanız mümkündür. Bu işlemi atlamak istiyorsanız “Sürdür” diyerek devam edebilirsiniz. Hemen ardından karşınıza çıkan kullanıcı sözleşmesini de onayladıktan sonra sadece beklemeniz yeterlidir. iOs bir üst sürüme güncellenecektir.

iTunes Kullanmadan iOs Sürümünü Güncellemek

iTunes kullanmadan da iOs sürümünün güncellenmesi mümkündür. Özellikle de kimi zaman iPhone’un USB kablosu kaybolabilmektedir. Böyle anlarda iOs sürümünü güncellemek için hattınızın mobil internetini açmanız veya herhangi bir Wi-Fi ağına bağlamanız gerekmektedir.

Sonrasında ise öncelikle cihazın ana menüsüne girin ve burada “Ayarlar”a giriş yapın. “Genel” sekmesine dokunun ve “Yazılım Güncelleme” yazan yere tıklayın. Bundan sonra iOs’un yeni sürümünü indirme işlemi başlayacaktır. İndirme tamamlandıktan sonra ise size iOs’u şimdi mi yoksa daha sonra mı kurmak istediğiniz sorulur. Hemen kurulmasını isteyebileceğiniz gibi, sonra kurulmasını da tercih edebilirsiniz. Eğer sonra kurulmasını tercih ederseniz, yeni iOs sürümünü tekrar indirmeniz gerekmez.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
} ?>