iPhone ile Wi-Fi Ağı Nasıl Oluşturulur?q

Artık günümüzde internetin olmadığı yer neredeyse kalmadı. Ancak buna rağmen kimi zaan şartlar gereği kişinin kendi telefonundaki mobil internetini çevresindeki cihazlarla paylaşması gerekebiliyor. Bunu da iPhone’u tıpkı bir modem gibi kullanarak yapabilirsiniz.

Bunu yapmak oldukça kolay bir işlemdir. Öncelikle iPhone içerisinde takılı olan hattınıza ait mobil internet ağını açın. Aksi halde diğer cihazlar iPhone’unuza bağlansalar bile internete giremezler. Bunun için öncelikle cihazınızın ana menüsüne girin ve burada “Ayarlar” yazan yere dokunun. Sonra “Genel” sekmesine tıklayın. Burada “” yazan yere girdiğinizde karşınızda 3G, GPRS/Edge seçeneklerinden birisinin aktif halde olup olmadığına bakmanız yeterlidir. Eğer bunlardan birisi aktifse cihazınızın mobil interneti açık demektir. Değilse siz aktif hale getirin. Sonrasında içinde bulunduğunuz menü içerisinde aşağıya doğru inin ve “Kişisel Erişim Noktası” yazan yere dokunun. Burada cihazınızın Wi-Fi ağını etkin hale getirebilirsiniz. 

Buradaki ayarı “Açık” olarak değiştirin. Sonrasında bu oluşturduğunuz Wi-Fi ağı için bir parola belirleyin. Cihazınıza bağlanmak isteyen kişilere bu parolayı söylemeniz yeterlidir.

Ayrıca cihazın üst kısmından da, hangi cihazların bağlandığını görmeniz mümkündür.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
} ?>