Warning: session_start(): Cannot send session cookie - headers already sent by (output started at /home/ocuu/public_html/wp-content/themes/yaren/header.php:1) in /home/ocuu/public_html/wp-content/themes/yaren/header.php on line 3

Warning: session_start(): Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /home/ocuu/public_html/wp-content/themes/yaren/header.php:1) in /home/ocuu/public_html/wp-content/themes/yaren/header.php on line 3
İphone İos Facetime Nasıl Kullanılır Sorunları Nasıl Düzeltilir - ocuu.net

İphone İos Facetime Nasıl Kullanılır Sorunları Nasıl Düzeltilir

İphone aldıktan sonra en fazla merak ettiğim konulardan birisidiydi facetime. Çünkü facetime ile görüntülü konuşma yapabiliyorsunuz. Diğer iphoneler ile görüntülü konuşmayı sağlayan facetime eskiden sadece lan ayarları ile ağ bağlantılar ile konuşma yapılabilirken şimdi ise şebekelerdende görüşme yapabiliyorsunuz.

Facetime Sorunları:

FaceTime araması yapma veya alma sorunları yaşıyorsanız aşağıdaki adımları izleyin:

 1. Her iki aygıtı da (sizin aygıtınız ve arkadaşınızın aygıtı) en son iOS sürümüne güncelleyin.
 2. Ayarlar > FaceTime öğesinden FaceTime’ın etkinleştirildiğini doğrulayın.
  • Sorun devam ediyorsa veya “Etkinleştirme Bekleniyor” mesajını görüyorsanız, FaceTime’ı kapatıp yeniden açın. FaceTime’ı etkinleştiremezseniz ne yapmanız gerektiğini öğrenin.
  • FaceTime ayarını görmüyorsanız Ayarlar > Genel > Sınırlamalar öğesinde Kamera ve FaceTime’ın etkisizleştirilmediğinden emin olun.
 3. Tarih ve saatin doğru ayarlandığını kontrol edin: Ayarlar > Genel > Tarih ve Saat öğesine dokunun ve Otomatik Ayarla’yı açın.
 4. Her iki tarafın da etkin bir İnternet bağlantısı olduğunu ve bir Wi-Fi ağına veya hücresel veri ağına bağlı olduğunu doğrulayın.
 5. Mail’i veya bu özelliği kullanan diğer uygulamaları kullanarak anında iletme işlevinin çalıştığını doğrulayın. FaceTime davet göndermek ve almak için anında iletilen bildirimleri kullanır.
 6. Telefon numarasının veya e-posta adresinin doğru olduğunu kontrol edin.
 7. Aygıtınızı yeniden başlatın.
 8. FaceTime’ı bir Wi-Fi ağı üzerinden kullanıyorsanız Wi-Fi ağı sorunlarını çözme adımlarına gidin.

Eksik bir FaceTime uygulamasını bulma

FaceTime’ı kullanamıyorsanız veya FaceTime uygulamasını bulamıyorsanız aşağıdaki adımları izleyin. FaceTime Suudi Arabistan ve Birleşik Arap Emirlikleri gibi bazı ülkelerden satın alınan veya bu ülkelerde kullanılan aygıtlarda bulunmayabilir veya kullanım dışı bırakılmış olabilir. Daha fazla bilgi için aygıtınızın satın alındığı bölgeyi kontrol edin.

 1. Ayarlar > Genel > Sınırlamalar altında FaceTime ve Kamera’nın Açık olduğunu doğrulayın. Kamera’yı etkisizleştirmek FaceTime’ı da etkisizleştirir.
 2. En yeni iOS sürümüne güncelleyin.
 3. Aygıtınızı geri yükleyin:
  1. Aygıtınızı iCloud’a veya iTunes’a yedekleyin.
  2. Ayarlar > Genel > Sıfırla > Tüm İçerikleri ve Ayarları Sil seçeneğine dokunun. Bu işlem aygıtınızdan tüm kullanıcı verilerini silecektir.
  3. Tamamlandığında, bölgenizi ve dilinizi seçerek aygıtınızı ayarlayın ve ardından iCloud veya iTunes yedeklemesini kullanarak verilerinizi geri yükleyin. Ayarları yaptıktan ve iTunes’daki bir yedeklemeyi geri yükledikten sonra bilgisayarınızın dilinin, ülkesinin, tarih ve saatinin doğru olduğunu kontrol edin.
  4. FaceTime uygulamasını yine bulamazsanız Ayarlar > FaceTime öğesinin olup olmadığına bakın. Ayarlar > FaceTime öğesi varsa, FaceTime uygulamasını bulmak için Spotlight Araması’nı kullanmayı deneyin.

FaceTime’ı kullanma ve sorunlarını gidermeyle ilgili daha fazla bilgi

FaceTime’ı kullanma hakkında bilgi edinin. Hücresel ağ üzerinden FaceTime iPhone 4 veya iPad 2 ile kullanılamaz. FaceTime sesli arama iPod touch (4. nesil) ile kullanılamaz.

Mac için FaceTime sorunlarının nasıl çözüleceğini öğrenin.

Wi-Fi ağı sorunları

 • Wi-Fi ağınızın Wi-Fi yönelticiler ve erişim noktaları için önerilen ayarlar kullanılarak ayarlandığından emin olun.
 • Wi-Fi ağını kullanırken sorunlarla karşılaşıyorsanız girişim ve diğer sorunları gidermek için standart Wi-Fi ağı sorunlarını giderme makalesini kullanın.
 • İnternet erişimini kısıtlayan yöneltici, güvenlik duvarı veya güvenlik yazılımı kullanıyorsanız FaceTime’ı güvenlik duvarı arkasında kullanma makalesinde verilen bağlantı noktalarının açık olduğunu doğrulayın.
 • FaceTime geniş bant bağlantısı gerektirir. Performans ağın iletim hızına ve kullanıma göre değişebilir.

FaceTime ve sesli aramalar

 • Sesli aramadan FaceTime aramasına geçiş yapıldığında sesli arama sona erer. FaceTime aramasından sesli aramaya geçiş yapamazsınız.
 • FaceTime arama yönlendirmeyi desteklemez. Telefon numaranızı başka bir telefona yönlendirirseniz, iPhone FaceTime aramalarını almaya devam edecektir.

FaceTime ve sesli aramalar

 • Sesli FaceTime aramasından görüntülü FaceTime aramasına geçtiğinizde sesli FaceTime araması sonlandırılır. Görüntülü FaceTime aramasından sesli FaceTime aramasına geçiş yapamazsınız.
 • FaceTime arama yönlendirmeyi desteklemez. Telefon numaranızı başka bir telefona yönlendirirseniz, iPhone FaceTime aramalarını almaya devam edecektir.
 • FaceTime sesli arama özelliği Çin’den satın alınan veya Çin’de kullanılan aygıtlarda kullanılamayabilir.

Hücresel Ağ üzerinden FaceTime

 • Operatörünüzün hücresel ağ üzerinden FaceTime’ı destekleyip desteklemediğini öğrenin.
 • Hücresel ağ Üzerinden FaceTime’ı etkinleştirmek için: Ayarlar > Hücresel öğesine dokunun ve FaceTime için Hücresel Veri’yi Kullan ayarını açın.
 • Hesabınızda değişiklikler yaparsanız, hesaptaki değişikliklerin alınması için aygıtınızı yeniden başlatmanız gerekebilir.
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
} ?>