Warning: session_start(): Cannot send session cookie - headers already sent by (output started at /home/ocuu/public_html/wp-content/themes/yaren/header.php:1) in /home/ocuu/public_html/wp-content/themes/yaren/header.php on line 3

Warning: session_start(): Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /home/ocuu/public_html/wp-content/themes/yaren/header.php:1) in /home/ocuu/public_html/wp-content/themes/yaren/header.php on line 3
iPhone şarj ömrü nasıl uzatılır? - ocuu.net

iPhone şarj ömrü nasıl uzatılır?

iPhone kullanıcılarının şarj ömrü ile başı dertte günde iki hatta üç defa şarj etme ihtiyacı duyuyorlar. Bu da kullanıcılar için oldukça sıkıntı çıkarıyor ve iPhone kullanıcıları prize bağlı bir hayat sürdürüyorlar. iPhone şarj ömrü uzatma yöntemi yok mu? Tabiî ki de bir takım çözümler var ancak bu çözümler telefonunuzun özelliklerini biraz aşağıya çekiyor. Özellikleri sınırlayarak şarj ömrünü uzatabilirsiniz.
İPhone kullanıcıları için şarj ömrü uzatma yöntemleri:
-İlk olarak telefonunuzun parlaklığını en düşük seviyeye getirin. Telefonunuzun ekranı çok karanlık gelecek ancak bunu yaparak şarj ömrünüzü bir hayli yükseltebilirsiniz.
-Telefonunuzun kilit ayarlarını otomatik kilit olarak ayarlayın ve kilitleme süresini bir dakikaya indirin. İşiniz olmadığı ya da kilitlemeyi unuttuğunuz zamanlar da telefonunuz kendini kilitleyerek şarjınızdan tasarruf edebilsin.
-İşiniz olmağı zamanlar da wifi özelliğini kapalı tutun. İşiniz olduğun da etkin hale getirip kullandıktan sonra tekrar kapatın. Wifi en çok şarj tüketen özelliktir. Bu nedenle kapalı halde bulundurmak şarj sıkıntınızı biraz daha azaltacaktır.
-Bluetooth daima kapalı konumda olsun. Wifi özelliğinde olduğu gibi işiniz olduğun da açıp işiniz bittiğinde kapatırsanız gereksiz yere şarjınızı azaltmamış olacaktır. Bluetooth gibi AirDrop özelliği de sürekli bağlantı kurma ihtiyacıyla telefonunuzun enerjisini düşürecektir. İhtiyaç duymadığınız zamanlar da kontrol menüsünden kapatabilirsiniz.
-Konum servisi özelliğini kapatın. Konum servisi alınırken birçok programdan da yararlanıldığı için konum servisinin açık olması şarjınızı hızlıca bitirebilir. Konum servisine ihtiyaç duyduğunuz zaman konum servisi isteyen programlar arasında en çok kullandığınızı etkin hale getirin. Ayda iki üç defa kullandığınız programlar için konum servisinin sürekli açık kalmasına gerek yok bu nedenle en aza indirerek şarj tasarrufu sağlayabilirsiniz.
Telefonunuz sizden habersiz güncelleme yapmasın. Otomatik güncellemeler özelliğini kapatarak telefonunuzun sürekli güncelleme yapmak için şarj azaltmasının önüne geçin.
-Arka planda açık uygulama bırakmayın. Arka planda açık olarak bıraktığınız uygulamalar hala çalışmaya devam ettiği için şarjınızı da kullanmaya devam edecektir bu nedenle arka planda ki uygulamaları daima kapatın.
-Sistem servislerine girerek otomatik saat dilimi özelliğini kapatın.
-Veri alma ayarlarını manüel olarak ayarlayın.
-Siri özelliğini etkisiz hale getirin. Zaten Türkiye ‘de çok işlevi olmayan uygulamanın şarjınızı bitirmesine böylelikle engel olabilirsiniz.
-İPhone telefonlarınızı sıcakta bırakmayın. Güneş ışığıyla temasta ve ya çok sıcak ortamlar da iPhone telefonların şarjı daha çabuk biter.
-Telefonunuzun ayarlarından reklam takibini sınırlayın sürekli reklam takip etmeye, reklam haberleri vermeye çalışarak telefonunuz şarjınızı en aza indirmesin.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
} ?>