iPhone’da Yüklü Oyunları Yedeklemek

Günümüzde iPhone ve iPad kullanıcıları Apple’ın kendilerine sunduğu birçok oyunu rahatlıkla oynayabilmekteler. Bu oyunlar içerisinde ilerlemek ve bölümleri geçmek te başlı başına bir emektir. Ancak kimi zaman bazı sebeplerle telefonunuzu formatlamanız veya bu oyunları kaldırmanız gerekebilir. Şimdi de sizlere bu oyunları tekrar yükledikten sonra oyunlara kaldığınız yerden nasıl devam edebileceğinizi anlatacağız.
Bu yedekleme işlemi için iTunes te kullanılabilir. Ancak iTunes, sadece oyunları değil, telefon içerisindeki her şeyi yedeklediği için fazla zaman alıcı ve kimilerine göre gereksiz gelebilir. Ancak bizim anlatacağımız yöntemle sadece oyunları yedek alacaksınız.

Öncelikle CopyTrans Apps programını http://www.copytrans.net/copytransapps.php adresinden bilgisayarınıza indirin. Sonrasında bu programı kurun ve açın. Programı açtıktan sonra iPhone veya iPad cihazınızı bilgisayara bağlayın. Sonrasında cihazınızın içerisindeki uygulama ve oyunlar ekranda görünecektir. Yedeklemek istediğiniz oyunların üzerine sağ tıklayın ve “Back Up” deyin. Sonrasında ise yedeğin bilgisayar içerisinde nereye kaydetmek istediğiniz sorulacaktır. Bir yer belirleyip devam edin. Sonrasında açılan yerde “options”a tıklayın ve “app” ile “documents” seçeneklerinin işaretli olduklarına emin olun. Sonra “OK” dediğinizde yedekleme işlemi başlar.

Yedekleme işlemi bittikten sonra istediğiniz zaman istediğiniz cihaza bu yedeği yükleyebilirsiniz. Bunun için CopyTrans Apps programında “install apps” yazan yere tıklayıp, yedek dosyasını bilgisayarınızda kaydettiğiniz yerde bularak devam etmeniz yeterli olacaktır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
} ?>