Warning: session_start(): Cannot send session cookie - headers already sent by (output started at /home/ocuu/public_html/wp-content/themes/yaren/header.php:1) in /home/ocuu/public_html/wp-content/themes/yaren/header.php on line 3

Warning: session_start(): Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /home/ocuu/public_html/wp-content/themes/yaren/header.php:1) in /home/ocuu/public_html/wp-content/themes/yaren/header.php on line 3
İş Görüşmesinde Olumlu Sonuç Almak İçin 7 Etken - ocuu.net

İş Görüşmesinde Olumlu Sonuç Almak İçin 7 Etken

is-gorusmesi

İş görüşmeleri stresin tavan yaptığı, heyecan ve adrenalin salgılandığı bir ortam yaratıyor. İnsanların yeni bir işe başlamak için kendilerini gösterdiği bu an aslında çokta kasvetli değildir. Olumlu sonuç alabilmek ise tamamen sizin davranışlarınıza bağlıdır. İş görüşmesinde dikkat edilecekler 7 ana unsur üzerinde toplanmıştır.

  1. Geç Kalmamak

Bir iş görüşmesine zamanında gitmek çok önemlidir. Randevu saatinden 15 dakika önce orada olmak ise size avantaj sağlayacaktır.

  1. Kendinizi Övmekten Uzak Durun

Görüşme esnasında kendinizi övmekten uzak durun. Tabi yapabildiklerinizi sayarak olumlu bir intiba bırakabilirsiniz. Ancak bunu yaparken ukala olmayın.

  1. Fazla Esprili Olmayın ve Çok Konuşmayın

İş görüşmesinde esprili ve laubali yaklaşımlar ortamı daha kasvetli bir hale getirebilir. Çok uzun cümleler kurarak laf kalabalığı yapmaktan kaçının.

  1. Başvurduğunuz Pozisyon ve İş Hakkında Bilgi Edinin

Başvuru yaptığınız boş pozisyonun nelere hakim olduğunu, iş hakkında ne kadar bilgi sahibi olduğunuzu belirtin. Eğer bilmediğiniz bir sektörse bildiğinizi asla söylemeyin. Bir sonraki adımda görüşmeniz muhtemelen olumsuz olarak son bulur.

  1. Sadece Yapabildiklerinizden Bahsedin

En çok yabancı dil konusunda bu maddeyle karşılaşılıyor. Eğer             İngilizce bilmiyorsanız orta düzey yazmayın. Aksi halde mülakat esnasında tabi tutulacağınız ufak bir sınavda foyanız ortaya çıkar. Olacak iş olumsuz sonuçlanır.

  1. Giyiminizi Abartmayın ve Not Tutun

Abartılı bir elbise seçmeyin, iddiasız serbest bir kıyafetten uzak durun. Ayrıca not alacağınız ufak bir bloknot göze hoş gözükecektir.

  1. Beden Dilinizi ve Hitap Şeklinizi İyi Seçin

Beden dili ve hitap şekliniz çok önemlidir. Bu konuda karşı tarafa olumlu sinyaller göndermek için el hareketlerinizi iyi kullanmalısınız. Ayrıca konuşma süresince başlayıp duracağınız yerleri iyi belirleyin.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
} ?>