İstanbul 3.Köprü Ne Zaman Bitecek


istanbul-3-kopru-ne-zaman-bitiyor

İstanbul’un boğazını süsleyen iki adet köprüye yeni bir tanesi daha ekleniyor. 3.köprü çeşitli tartışmalarla beraber 2013 yılında yapılmaya başlandı. Yap işlet devret modeliyle ihaleye sunulan köprünün şuanda halen yapım işlemleri sürüyor. Boğazın daha uç kısımlarından geçecek olan yeni boğaz köprüsü bittiğinde trafik yükününde bölüneceği düşünülüyor.

İstanbul 3.köprü proje itibariyle 8 şerit otoyol ve 2 şerit demiryolu şeklinde tasarlandı. Yani 59 metre genişliğindeki köprü bittiği zaman dünyanın en geniş köprüsü olacak. Kuzey Marmara otoyolunun bağlantısı olan köprünün toplam uzunluğu 2164 metre iken su üzerindeki boyutu 1408 metre. Ciddi anlamda büyük bir proje olan 3.köprü ne zaman bitecek sorusu herkes tarafından merak ediliyor. Şuanda binlerce işçinin 24 saat boyunca vardiyalı olarak çalıştığı inşaat büyük ölçüde tamamlandı. Avrupa ve Asya yakasından ortak başlanan köprüye deniz yoluyla ulaştırılan tabliyeler montajlanıyor. Sadece 648 metrelik bir kısmın kaldığını belirten mühendisler ayrıca demiryolu bağlantılarıyla havalimanlarını birbirine bağlayacaklarını açıkladılar.

İstanbul 3.boğaz köprüsü olan Yavuz Sultan Selim köprüsü ne zaman açılacak soruları şuan için askıda kalıyor. Çünkü planlanan tarih 29 Ekim 2015 idi. Fakat Eylül ayının başlarında 648 metrelik kısmın henüz bitmemesi köprünün o tarihte açılıp açılmayacağını kuşkuya düşürüyor. Tüm bu varsayımlara rağmen net bir tarih yok ve belirtilen tarihte açılma ihtimali sürüyor. Eğer bir hava koşulu ya da benzer durumdan ötürü çalışmalar aksamazsa 29 Ekim 2015 tarihinde açılabileceğinin altı çiziliyor.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
bodrum escort instagram takipçi hilesi instagram beğeni hilesi