Warning: session_start(): Cannot send session cookie - headers already sent by (output started at /home/ocuu/public_html/wp-content/themes/yaren/header.php:1) in /home/ocuu/public_html/wp-content/themes/yaren/header.php on line 3

Warning: session_start(): Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /home/ocuu/public_html/wp-content/themes/yaren/header.php:1) in /home/ocuu/public_html/wp-content/themes/yaren/header.php on line 3
İstenmeyen tüylere doğal çözüm - ocuu.net

İstenmeyen tüylere doğal çözüm

Bütün bayanların derdi, başının belası istenmeyen tüyler. Çok seçenek sunuluyor, birçok çözüm yolu geliştiriliyor ancak hangisi ne kadar etki sağlıyor tartışılır. Bir yönden yarar sağladığını düşündüğümüz yöntemler bir yönden de vücuda zarar verebiliyor. Bu nedenle en güzel yöntemin doğal yolları denemek olduğunu düşünüyorum. Birçok derde deva olan doğal çözümler bu derdimizi de zamanla ortadan kaldırabilir.

İstenmeyen Tüyler İçin Doğal Yöntemler

Sıralayacağımız yöntemler ağdadan sonra uygulanmalıdır. Jilet kullanıyorsanız bu kürlerden fayda göremezsiniz. Ağda kıl köklerini açtığı için kürlerin köklere ulaşıp etki etmesini sağlayacaktır.

Zerdeçal Kürü;

2 yemek kaşığı zerdeçal

Macun kıvamına getirecek kadar süt

2 kaşık zerdeçal yavaş yavaş süt eklenerek karıştırılır. Bu karışım özellikle yüz bölgesi için etkilidir ama diğer bölgelerde ki istenmeyen tüyler içinde kullanılabilir. Macun kıvamına getirilen karışım bölgeye sürülür. 15-20 dakika bekletildikten sonra ılık suyla yıkanarak temizlenir.

Portakal Kürü;

1 yemek kaşığı zeytinyağı

1 portakalın kabuğu

Soyulan portakalın kabuğu rondodan geçirilir. Zeytinyağı da ilave edilerek karıştırılır. Kıl kökleri için yakıcı etkiye sahip olan bu kür, ağda yaptıktan sonra ağda yapılan bölgeye uygulanır ve yaklaşık bir saat bekletildikten sonra ılık suyla yıkanır.

Limon Kürü;

2 çay kaşığı tuz

1 tane limonun suyu

Limon ve tuzu karıştırarak elde edebileceğiniz bu ürünü ağda yaptıktan hemen sonra bölgeye sürülür. 3-4 uygulamadan sonra hızla etki gösteren bu kürün kıl köklerini zayıflattığını göreceksiniz.

Şeker Kürü;

2 yemek kaşığı şeker

2 çay kaşığı taze limon suyu

10 yemek kaşığı su

Malzemeleri karıştırın ve elde ettiğiniz karışımı istediğiniz bölgeye uygulayın. Ilık suyla ovarak temizleyin. Bu karışımı haftada 2-3 defa kullanabilirsiniz.

Kahve Kürü;

2 yemek kaşığı türk kahvesi telvesi

1 yemek kaşığı karbonat

Ağda yaptıktan sonra hazırladığınız karışımı istediğiniz bölgeye ovarak uygulayın. 15 dakika kadar karışımı bekletin ve ılık su ile temizleyin.

 

Yüzdeki istenmeyen tüyler için;

Yumurta kürü;

1 yumurta akı

1 yemek kaşığı şeker

Yarım yemek kaşığı mısır unu

Krem kıvamına getirene kadar malzemeleri ezerek karıştırın. Bu maskeyi yüzünüze ince bir şekilde sürün ve kurumasını bekleyin. Elinizle sıkı bir şekilde tutup maskeyi yüzünüzden çekip çıkartırken istenmeyen tüylerinde geldiğine şahit olacaksınız.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
} ?>