Warning: session_start(): Cannot send session cookie - headers already sent by (output started at /home/ocuu/public_html/wp-content/themes/yaren/header.php:1) in /home/ocuu/public_html/wp-content/themes/yaren/header.php on line 3

Warning: session_start(): Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /home/ocuu/public_html/wp-content/themes/yaren/header.php:1) in /home/ocuu/public_html/wp-content/themes/yaren/header.php on line 3
Kaçak Telefonların Zararları - ocuu.net

Kaçak Telefonların Zararları

kacak-telefon-zararlari

Kaçak telefonlar son zamanlarda ortaya çıkmış olan pahalı markaların kasalarının kopyalarını üreterek satan markalardır. Aslında net bir marka olduğunu söylemek yanlış olur. Uzak Doğu pazarında gezen telefon kalıplarını bir fabrikada ucuza mal edilen malzemelerle üreterek ülkemizde satılmasıdır. Örneğin Samsung S6 Edge çıkmadan kaçak Samsung S6 Edge piyasaya sürülmüştür. Böyle bir şey mümkün müdür? Tabi ki de hayır.

Kaçak telefonlar ana firmaların çalışanları tarafından 3.şahıslara kalıpların verilmesiyle ortaya çıkar. Böylelikle telefon kalıbı elinde olduğu için telefonun dış görüntüsü aynı şekilde benzetilir. Tabi içindekilerin çok farklı parçalar olduğunu söylemekte fayda var. Örneğin 13 Mega piksel kamera olan bir telefonun kaçağını alırsanız muhtemelen 2-3 mega piksel bir kameraya sahip olursunuz. Aynı şekilde işlemci ve ram özellikleri de bu şekilde değiştiriliyor. Ucuz parçalarla performans namına hiçbir işe yaramayan sadece dışarıdan görüldüğünde o telefonu andıran, ancak ele alındığında mutlaka kaçak olduğu anlaşılan telefonlardır. Ancak kaçak telefonların asıl zararları sağlığadır.

Bu konu önemli olduğu için tüm dezavantajlarından sonraya sakladım. Bir cep telefonunun yaydığı radyasyon miktarına sar değeri denir. Tüm üreticiler bu değeri insan sağlığını tehdit etmemesi adına en düşük düzeylere indirmektedir. İnanın kaçak telefonlarda böyle bir önlem yok. Cilt kanseri başta olmak üzere, deri mutasyonları, kanser riski, kalp krizi ve kronik baş ağrısı gibi birçok riskle baş başa kalabilirsiniz. Kaçak telefon kullanmayın, kullandırtmayın.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
} ?>