Warning: session_start(): Cannot send session cookie - headers already sent by (output started at /home/ocuu/public_html/wp-content/themes/yaren/header.php:1) in /home/ocuu/public_html/wp-content/themes/yaren/header.php on line 3

Warning: session_start(): Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /home/ocuu/public_html/wp-content/themes/yaren/header.php:1) in /home/ocuu/public_html/wp-content/themes/yaren/header.php on line 3
Kargo Firmalarının Kapıda Ödeme Sistemi - ocuu.net

Kargo Firmalarının Kapıda Ödeme Sistemi

Soruyu soran: Çiğdem soru: yanıtlarınız için Çok teşekkür ederim. Butik işinde Kapıda ödeme seçeneğini de sunmak istiyorum fakat sistem nasıl uygulanıyor bilgim yok. Yardımcı olur musunuz. Kargoya götüreceği ürünün parasını alıcının ödeyeceğinden nasıl emin olabiliriz. Ürünü kapıda almaktan vazgeçme riski de var. Çook teşekkürler.

Cevap: Bu konuda her kargo Firması ayrı şekilde seçenekler sunmaktadır. UPS, ARAS kargo, yurtiçi kargo firmalarının kapıda ödeme seçenelerini nasıl sunuyorlar. Bunları üşenmeden sizlerle paylaşmak istiyorum.

Ilk önce yurtiçi kargo kapıda ödeme nedir? Nasıl Kullanılır? Bu Hizmetten Nasıl Faydanılabilir?

Yurtiçi kargo kapıda ödeme Satışı yapılan ürünün, Yurtiçi Kargo tarafından alıcısına ulaştırılması ve teslimat anında, ürün bedelinin, alıcıdan tahsilatının yapılıp gönderene aktarıldığı hizmettir. Nakit ve kredi Kartı tahsilatı şeklinde yapılabiliyor.

Kimler bundan faydalanabilir?

Tüm E-Ticaret siteleri, Tamir – Bakım servisleri, Tele-marketing ve tüm uzaktan satış yapan firmalar, malını satmak isteyen ancak malın bedelini almadan teslim etmek istemeyen tüm firmalar bu hizmetimizi kullanabilir.

Nasıl Çalışır? Sipariş verilir. Gönderi kargocular Tarafından götürülür. Teslimat ve tahsilat yapılır. En son ise nakit veya kredi Kartı ile ALINAN tahsilatı göndericiye transferi.

Gelen kargoya ekstra kapıda ödeme ücreti 5 tl alınıyor.

Bu hizmetten yararlanmak için yurtiçi Tahsilatlı Gönderi Hizmet sözleşmeli müşterisi olmanız gerekmektedir.

MNG Kargo kapıda ödeme sistemi;

1. Bu hizmeti kullanmak isteyen müşterilerimizden Mng kargo tarafından 7 TL hizmet bedeli alınmaktadır. Sipariş esnasında bu bedel hesabınıza yansıtılacaktır. Bir veya daha fazla ürün aldığınızda bu ücret değişmez.

2. Kapıda ödeme seçeneği ile verilmiş olan siparişlerde gönderi öncesi müşterilerimizden telefon ile teyid alınacaktır.

3. Bu ödeme seçeneğinde ödemenizi nakit veya kredi kartı ile gerçekleştirebilirsiniz.

4. Mng görevlisine yapacak olduğunuz kapıda ödemenizin kredi kartıyla mı yoksa nakit mi olacağını siparişinizi tamamlarken belirtiniz.

5. Mng kredi kartlı ödeme seçeneğinde Mng görevlisi mobil kredi kart pos cihazı ile gelecektir.

6. Ödemeden önce kredi kartı limitlerinizin bu ödeme için yeterli olduğundan emin olunuz.

7. Taksitli ödeme seçeneği bulunmamaktadır. Kredi kartı ile ödemek istiyorsanız tek çekim seçeneği ile ödeme yapabilirsiniz.

8. Mng yetkilisi, siparişi veren kişinin kimlik kartı ibrazını görmeden, ürünü hiçbir şekilde teslim etmeyecektir.

9. Bazı şehirlerde mobil pos cihazı bulundurulmamaktadır, ödemeyi Kredi Kartı ile yapacaksanız Ups merkezine kart numaranızı bildirerek de ödeme yapabilirsiniz. 444 06 06 numaralı Mng Bilgi Hattından bu konu hakkında bilgi alabilirsiniz.

Bu hizmetten faydalanabilmek için MNG KARGO sözleşmeli müşterisi olmanız gerekmektedir.

ARAS kargo kapıda ödeme sistemi;
ARAS kargo kapıda ödeme sistemi İnternet, TV, telefon gibi elektronik ticaret araçları ile ürün satışı yapan firmaların, teslimat,tahsilat ve transferini yapmasıdır.

Aras kapıda ödemeyi kimler kullanabilir?

Ticari unvana sahip Aras Tahsilatlı sözleşmeli tüm Aras Kargo müşterileri bu hizmeti kullanabilir.

Ayrıca 5-10 tl gibi bir masrafı çıkabiliyor.

UPS Kapıda Ödeme Sistemi;
E-ticaret ve tele satış yapan firmalar için ideal bir hizmet

Ups sitesinde belirtildiğine göre Tahsilatlı Gönderi hizmetimiz ile satışını yaptığınız herhangi bir ürünü kapınızdan teslim alıyor, müşterinize teslim ederken de bedelini sizin için tahsil ediyoruz. Tahsil ettigimiz ürün bedelini hesabınıza transfer ederek ticaretinize hız kazandırıyoruz. UPS’in bu güvenilir hizmetinden siz de faydalanın.

Yine bu hizmetten yararlanmak için ticari ünvanınız olması ve ups müşterisi olmanız gerekmektedir.

PTT kapıda ödeme sistemi;

merhabalar ,
kapıda ödeme klasik kargo gibi işliyor.gelen memura ücreti ödeniyor.yani kağıda imza derdi de yok. sana el bilgisayarı tipinde cihazları nın üzerine kalemi ile imzanı atıyorsun.(eğer diyelim ürün hasarlı , o zaman da forma gerek yok. elindeki cep bilgisayarı ile foto sunu çekip merkezlerine gönderiyorlar.) yani bildiğimiz kargo sistemlerinden daha gelişmiş. teslim süresini çoğu kişiler uzun sanıyorlar. standart posta ile karştırılmaması gerekiyor. 1-2 iş günü içinde tesli ediyorlar. ücreti de 1 kilo için 3 ytl civarında , 1 kilodan fazla ise belirli ücret artıyor. kargo şirketlerinden çok çok hesaplı bence… bu bilgileri ptt genel müdüründen canlı yayında birebir duydum. bir kanala konuk olmuştu. bunu da hatırlatıyım. kapıda ödeme seçeneklerinde artı masraf olabiliyor. (yani kargo ücretinden ayrı olarak , bir bedel ilave ediliyor. ) ayrı masraf olup olmadığına araştırman , (daha doğrusu direk sorman ) en iyisi olur bence….

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
} ?>