Warning: session_start(): Cannot send session cookie - headers already sent by (output started at /home/ocuu/public_html/wp-content/themes/yaren/header.php:1) in /home/ocuu/public_html/wp-content/themes/yaren/header.php on line 3

Warning: session_start(): Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /home/ocuu/public_html/wp-content/themes/yaren/header.php:1) in /home/ocuu/public_html/wp-content/themes/yaren/header.php on line 3
Karışık Balık Haşlaması Tarifi İtalyan Usülü - ocuu.net

Karışık Balık Haşlaması Tarifi İtalyan Usülü

Kefal, izmarit, dülger balıklarından biri yoksa yerine levrek, kırlangıç, mercan balıklarını iyice ayarladıktan sonra, baş ve kuyruklarını bir tencereye koyuyoruz. Gövdelerini de yarımşar parmak uzunluğunda kesip parçalara bölerek bir tarafa bırakıyoruz.

Balıkların baş ve kuyruk kısımlarını koyduğumuz tencereye parmak büyüklüğünde doğranmış mürekkep balıkları ile havuç, kereviz yaprağı, maydanoz kökü, tuz ve yaklaşık 6 su bardağı su koyarak tencereyi ocağa alıyoruz. Su ısındığında, tencerenin kapağını kapatıyor ve bir saat boyunca haşlıyoruz. Balıklarımız haşlandığı zaman suyunu süzerek başka bir tencereye alıyoruz. Bu suya haşlanan mürekkep balıklarını katıyor ve bir tarafa bırakıyoruz.

Buna dövülmüş sarmısak ve kırmızı biber koyarak 2-3 dakika boyunca kaynatıyoruz. Tencereyi ateşten alıyor ve içine küçük küçük doğradığımız domatesleri koyuyoruz. Domateslerimizi koyduktan sonra balıklarımızı tekrar kaynatıyoruz. Domates erimiş bir kıvama gelene kadar yaklaşık 5 davkika boyunca pişiriyoruz.

Bunun içine mürekkep balıklarını ve balık suyu bulunan tencereyi içinde balıklarda olmak şartıyla boşaltıyoruz. On beş dakika boyunca bu balıklarımızı pişiriyoruz. Sonra içine midye ile kıyılmış maydanoz ilave ederek bir taşım daha kaynatıyoruz. Artık İtalyan usulü balıklarımız hazır. Servis tabaklarına koyarak, afiyetle tüketiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
} ?>