Keten Tohumu İle Nasıl Zayıflarım ?

Vücudun üretmediği yağ asitlerinden birisi olan omega3 kalp, psikoloji, şeker gibi hastalıklara karşı faydalıdır. Dışarıdan almak zorunda olduğumuz bu omega3 yağ asitleri için en önemli kaynaklar sudan çıkıp sofralarımızı süsleyen balıklar olsa da, bunlara alternatif olarak ceviz, semizotu ve keten tohumu da etkili olmaktadır.
Şimdi bu yazımızda da son belirttiğimiz besin olan keten otunun faydalarından ve ne işe yaradığıyla ilgili bazı açıklamalara yer vereceğiz.

Kolestrol, kalp ve damar sağlığı, cilt, selülit, bağırsak-kabızlık, romatizma hastalıkları, için önemli bir besin olan keten tohumları alfa linolenik asit açısından zengin oluşundan dolayı bu faydaların yanında kanın pıhtılaşmasının daha az görülmesini sağlar.
B12 vitamini alınmasını sağlayan tek bitkisel besin olmasından dolayı et yemeyenler bu vitamini almak için keten tohumu yemelidirler.

Süt ve sütten yapılmış yiyeceklerle birlikte tüketilmesi daha çabuk sindirilmesini sağlar.
Peki ya zayıflatır mı diye soranlara cevabımız ise ‘evet’tir.Çünkü keten tohumları tok tuttuğundan dolayı gün içerisinde daha az öğün yemek tüketmenize yardımcı olur.
Metabolizmanızı hızlandırıp zayıflamanızda etkili bir rol oynar.

Gün boyunca 3 öğünden önce de 1’er kaşık yiyip üzerine bol su içerseniz muhteşem etkisini kısa sürede görürsünüz.
Keten tohumlarını hangi yollardan kullanabileceğinize değinirsek, çayını, yağını, tabletini alıp tüketebilirsiniz. Yeşil çayını aktarcılardan, tabletini ise eczanelerden temin etmelisiniz.
Gebelik ve emzirme dönemlerinde keten tohumlarının kullanılması önerilmemektedir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
} ?>