Warning: session_start(): Cannot send session cookie - headers already sent by (output started at /home/ocuu/public_html/wp-content/themes/yaren/header.php:1) in /home/ocuu/public_html/wp-content/themes/yaren/header.php on line 3

Warning: session_start(): Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /home/ocuu/public_html/wp-content/themes/yaren/header.php:1) in /home/ocuu/public_html/wp-content/themes/yaren/header.php on line 3
Kıtır Böreği Tarifi - ocuu.net

Kıtır Böreği Tarifi

Öncelikle peyniri ılık suda yarım saat ıslatıp çıkarıyoruz. Temiz bir peçeteyle suyunu aldıktan sonra çatalla iyice eziyoruz. İncecik kıydığımız maydanozla yumurta sarılarını ilave edip karıştırıyoruz. Böylece içi hazırladıktan sonra, yufkaları üst üste seriyoruz.

Önce dörde bölüyor ve sonra bunlardan üçer parmak genişliğinde uzun şeritler kesiyoruz.Ve teker teker alıyoruz. Ucuna biraz iç koyduktan sonra istenilen şekilde katlıyoruz. Ucuna ise yumurta akı sürüp yapıştırıyoruz. Hepsine aynı işlemi uyguladıktan sonra sirkeli suya batırıp kızgın yağa atıyoruz.

Yaklaşık iki dakika boyunca kızarttıktan sonra süzgeç yardımıyla iyice yağlarını süzüyor ve servis tabaklarına alıyoruz. Sıcak olarak servis yapıp, afiyetle yiyoruz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
} ?>