Warning: session_start(): Cannot send session cookie - headers already sent by (output started at /home/ocuu/public_html/wp-content/themes/yaren/header.php:1) in /home/ocuu/public_html/wp-content/themes/yaren/header.php on line 3

Warning: session_start(): Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /home/ocuu/public_html/wp-content/themes/yaren/header.php:1) in /home/ocuu/public_html/wp-content/themes/yaren/header.php on line 3
Kolanın Tüm Faydaları - ocuu.net

Kolanın Tüm Faydaları

kolanin-faydalari

Kola içmenin zararlı olduğu her yerde söylenmektedir. Kola içmek elbette ki zararlıdır. İnsan sağlığına başta mide çeperinde yarattığı tahribat ile zarar vermektedir. Diş sağlığı, ağız sağlığı, organ sağlığı açısından içilmemesi tavsiye edilir. Peki kolanın hiçbir faydası yok mudur? Sizlere kolanın faydalarını derledik.

Paslı Bir Civatayı Sökmek

Paslı bir cıvatayı ne kadar döndürürseniz döndürün. Onu yerinden kıpırdatmak el gücüyle imkânsızdır. Oysa bir beze dökeceğiniz kolayı cıvatanın üzerine güzelce uygulayın. Sonrasında elinizle yavaşça döndürerek çıkarın.

Kirlenmiş Yüzeyleri Temizlemek

Kola içinde bulunan strik asit nedeniyle temizleyici etkiye sahiptir. Örneğin lavabo ve klozet yüzeyini temizlemek oldukça kolaydır. Yapmanız gereken tüm zemine kola dökerek 1 dakika kadar bekletmek. Ardından sifonu çekin ve tüm lekeler arınsın.

Çapaklanmış Metal Kalıntılarını Temizlemek

Kaynak sonrası ya da örneğin akü kutuplarında oluşan çapaklar. Temizlemek için yapmanız gereken üzerlerine biraz kola dökmek. Anında çözüm kolanın faydalarından birisi.

Yağ ve Kirleri Sökmesi

Örneğin çok sevdiğiniz bir elbisenin üzerine yağ döküldü. Veya fazlasıyla kirlendi ve çıkmayacağını düşünüyorsunuz. Makineye atmadan önce kolayla yıkayın ve aynı şekilde deterjanla makineye atın. Sonuç muhtemelen mükemmel olacaktır.

Kola ürününün pH derecesi insan sağlığını tehdit edecek düzeyde 3.4 oranındadır. Dolayısıyla bu pH derecesi insan kemiği, insan derisi, insan dişini kısa bir sürede eritebilecek düzeydedir. Bir diş parçasını 15 günde tamamen yok edebilen bir üründür. Oysaki en dayanıklı organımız dişlerimizdir. Çünkü öldükten yüzyıllarca sonrasına kadar dayanabiliyorlar.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
} ?>