Warning: session_start(): Cannot send session cookie - headers already sent by (output started at /home/ocuu/public_html/wp-content/themes/yaren/header.php:1) in /home/ocuu/public_html/wp-content/themes/yaren/header.php on line 3

Warning: session_start(): Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /home/ocuu/public_html/wp-content/themes/yaren/header.php:1) in /home/ocuu/public_html/wp-content/themes/yaren/header.php on line 3
KPSS Sınav Ücreti Ne Kadar ? Ödeme Hangi Bankalara, Nasıl yatıralacak? - ocuu.net

KPSS Sınav Ücreti Ne Kadar ? Ödeme Hangi Bankalara, Nasıl yatıralacak?

index

2017-KPSS başvuruları için yapılan zamlar sınava girecek adaylarda şok etkisi yarattı ve sosyal medyada büyük bir tepkiye sebep oldu. Aldığı tepkilerden dolayı sınav ücretlerinde düzenleme yapacağını duyuran ÖSYM, yeni ücretlerin 27 Mart tarihinden önce açıklanacağını bildirdi.

 

İşte Tepki Çeken Sınav ücretleri:

Genel Yetenek – Genel Kültür: 60,00 TL

Eğitim Bilimleri: 60,00 TL

Kamu Yönetimi: 40,00 TL

Uluslararası İlişkiler: 40,00 TL

İşletme: 40,00 TL

Muhasebe: 40,00 TL

Hukuk: 40,00 TL

İktisat: 40,00 TL

İstatistik: 40,00 TL

Maliye: 40,00 TL

Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri: 40,00 TL

2017 KPSS’de bir aday tüm oturumlara katılım sağlamak istediğinde 480 TL ücret ödeyecekti. Geçen yıl bu ücret 220 TL idi.

Ödeme Hangi Bankalara, Nasıl yatıralacak?

atm

Akbank’ın tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç); Finansbank’ın tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç); Kuveyt Türk Katılım Bankası’nın tüm şubeleri ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç); Türk Ekonomi Bankası’nın tüm şubeleri ve internet bankacılığı; Halkbank ATM, internet bankacılığı ve şubeler; Ziraat Bankası sadece internet bankacılığı ve mobil bankacılık (Şubelerden ve ATM’den ücret yatırılmaz.); ÖSYM Kartlı Ödeme Sistemi (https://odeme.osym.gov.tr/)

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
} ?>