Warning: session_start(): Cannot send session cookie - headers already sent by (output started at /home/ocuu/public_html/wp-content/themes/yaren/header.php:1) in /home/ocuu/public_html/wp-content/themes/yaren/header.php on line 3

Warning: session_start(): Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /home/ocuu/public_html/wp-content/themes/yaren/header.php:1) in /home/ocuu/public_html/wp-content/themes/yaren/header.php on line 3
Kral Böreği Tarifi - ocuu.net

Kral Böreği Tarifi

Öncelikle bir kaseye koyun kıyması koyuyor, çentilmiş soğan ile birlikte tuz ve karabiber ekiyoruz. Et suyunda salça eritip, hardalla kıymaya katıyoruz. Kalan et suyunu yavaş yavaş koyuyor ve hepsini iyice birbirlerine yediriyoruz.

Daha sonra patatesleri haşlıyor ve püre haline getiriyoruz. Püreye margarinin yarısını parça parça koyuyoruz. Ilık sütü de katıp , iyice yediriyoruz. Elde ettiğimiz bu karışımı ateşe koyarak, karıştırarak bir taşım kaynatıyoruz.

Kalan margarinle fırın tabağını yağa buluyoruz. Kıymalı karışımı döküp üstünü düzeltiyoruz. Kıymanın üstüne püreyi boşaltıyor ve çık ısıtılmış bir fırına sürüyoruz. Üstü iyice kızardığında fırından çıkartarak sıcak olarak servis yapıyoruz. Afiyet olsun.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
} ?>