Warning: session_start(): Cannot send session cookie - headers already sent by (output started at /home/ocuu/public_html/wp-content/themes/yaren/header.php:1) in /home/ocuu/public_html/wp-content/themes/yaren/header.php on line 3

Warning: session_start(): Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /home/ocuu/public_html/wp-content/themes/yaren/header.php:1) in /home/ocuu/public_html/wp-content/themes/yaren/header.php on line 3
Küflü Gıdalar - ocuu.net

Küflü Gıdalar

                Evlerde genellikle, ziyan olmaması adına küflü yiyeceklerin küflü kısımları atılır ve sağlam kısımlar tüketilir. Ya da ziyan olmaması adına hayvanlara verilir. Oysa uzmanlar küfün yiyeceğin her tarafına yayıldığı konusunda uyarıyorlar ve küfün sağlığa olan zararlarının altını çiziyorlar. Küfün bağışıklık sisteminin düşmanı olduğunu söyleyen uzmanlar, iç organlara da aşırı derecede hasar verebiliyor.

                Yapılan araştırmalar, küflenen ekmek, salça vs. gibi ürünlerin atılması yerine, sadece küflü kısmın atılmasının daha yaygın olduğunu gösterdi. Oysa küf bir gıdada meydana geldiği zaman her yerine yayılır. Bu da her yerine zehir maddesinin yayıldığını gösterir. Bu gibi ürünler artık ne yapılırsa yapılsın arındırılamaz. Bu nedenle tüketilmemelidir. Özellikle hamilelik döneminde bu gibi gıdaların tüketilmesi bebeğe de ciddi zararlar verebilir. İlk 3 ayda tüketilmesi çeşitli sakatlıklara neden olur.

                Sadece bu kadarla da değil. İnsanların yememesi yanı sıra hayvanların da yememesi gerekir. Aynı zararları hayvanlara da verecektir. Özellikle etinden, sütünden ya da yumurtasından yararlandığımız hayvanların tüketmesi yine aynı zehri bizim vücudumuza sokar. Küfün gözle görülmeyen uzantılarının da olduğunu belirten uzmanlar, küflenen yiyeceğin komple atılması gerektiğini söylüyorlar. Siz de eviniz de ki küflenen her gıdanın atılmasına özen gösterin ve sağlığınız ile oynamayın. Ve gıda maddelerinin küflenmemesi için gereken önlemlerin hepsini almanız gerekir. Hem kendi sağlığınız için hem de sokakta ki hayvanların sağlığı için imha edilmeli.

kuflu-ekmek

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
} ?>