Kuşburnu Çayı Zayıflatıyor mu?

Dünya tarafından tanınan ve bilim adamı seçilmişliği bulunan Prof. Dr. Ahmet Maranki’nin verdiği zayıflama ve diyet önerileri herkes tarafından takip edilmektedir. Özellikle havaların ısınmasıyla birlikte kadınların daha çok problem yaptıkları kilolara karşı  önemli bilgiler veren Prof. Dr. Ahmet Maranki ‘nin bu yazımızda kuş burnu ile ilgili yaptığı açıklamalara dair detayları paylaşacağız.

Kuşburnu çayı zayıflatır mı?
İşte yine bir tv programına çıktığında kendisine, bir bayan konuk tarafından düzenli olarak kullandığı kuşburnu çayının kilo verdirip verdirilmediği soruldu. Bayan seyirci kuşburnu ve sporu beraber yaptığı süre zarfında 6 ay gibi bir zaman içerisinde kilo verdiğini söylemesi üzerine Prof. Dr. Ahmet Maranki bu konudaki açıklamalarında öncelikle sporun önemine dikkat çekti.

Kuşburnunu herkesin kullanması gerektiğine dikkati çeken Prof. Dr. Ahmet Maranki kuşburnunun rengini kana benzeterek ne kadar faydalı olduğu konusunda önemli olduğunu belirtti.

Kuşburnu çayının etkileri nelerdir?
Seyirci bayanın kuşburnu çayının içerisine limon ve limon kabuklarını da koyarak içtiğini belirtmesinin üzerine Prof. Dr. Ahmet Maranki ‘nin yanıtı oldukça olumlu oldu. Limonla birlikte hücre yenileme özelliği olan C vitamini alınmasının önemini vurgularken kuşburnunun da ödem atıcı özelliğinin olduğunu belirtti. Kuşburnunun üzerinde bulunan tüylerinin faydasını anlatırken aynı familyadan olan  ve kilolara karşı savaşmada kullanılan bir başka bitki olması özelliğinden dolayı funda yapraklarından örnek verdi. Sporun önemine vurgulamak içinse yeniden bundan bahsetti.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
} ?>